Раніше керівники деяких російських ЗМІ, зокрема – телеканалу РЕН ТВ і "Російської газети", – повідомили, що журналістів з Росії, які побували в Криму, не пускають на територію України для виконання професійних обов'язків.
"Це неповага та порушення міжнародних зобов'язань України в сфері свободи ЗМІ. Ці акції вимагають адекватної та жорсткої реакції з боку профільних міжнародних структур, у тому числі з боку представників ОБСЄ зі свободи ЗМІ. Подібні акції заслуговують найжорсткішої оцінки. І ми розраховуємо, що така оцінка з боку пані Дуньї Міятович (представника ОБСЄ зі свободи ЗМІ) буде", – заявив Долгов.
"Всі декларації про прихильність прав людини, міжнародним зобов'язанням України, які ми чули і чуємо від де-факто влади в Києві і від їх західних покровителів, в першу чергу від США, всі ці посвідчення залишаються деклараціями. Підтвердження цьому ми знаходимо кожен день", – додав він.
За його словами, Москва має намір захищати права російських громадян через дипломатичні механізми. Омбудсмен також підкреслив необхідність "забезпечення свободи доступу населення України для отримання інформації по каналах російських ЗМІ".
Як повідомлялось, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України написала листа генеральному директору Першого каналу Костянтину Ернсту, в якому пояснила, що має достатньо доказів про викривлення інформації про Україну, «яка виходила, в тому числі, і в ефірі Першого каналу» і «несла загрозу територіальній цілісності країни і розпалювала ворожнечу між нашими народами».
Нагадаємо, Київський окружний адміністративний суд 25 березня прийняв ухвалу, якою повинна бути припинена трансляція ряду російських телеканалів в Україні на час розгляду позову Національної ради з телерадіомовлення до компанії-ретранслятора. Рішення суду стосується телеканалів РТР, Росія-24, Перший канал, НТВ.
Раніше Нацрада з питань телерадіомовлення подала позов до Вищого адміністративного суду щодо діяльності російських каналів.