РФ видворила зі своєї території німецького дипломата

15 Листопада 2014, 21:14

У суботу, 15 листопада, стало відомо про шпигунський скандал між Росією та Німеччиною. Про це повідомляють джерела німецького видання Der Spiegel в уряді ФРН.

"Працівниця посольства Німеччини в Москві залишила країну на вимогу російської влади, – заявив неназваний урядовець. – ми висловили російській стороні наш жаль з приводу цього необґрунтованого рішення".

Видання стверджує, що дана працівниця, ім'я якої не уточнюється, тривалий час працювала у політичному відділі посольства. На думку Берліна, у російської влади не було підстав оголошувати її персоною нон-грата.

За даними Der Spiegel, таке рішення Москви стало симетричною відповіддю на дії німецького дипломатичного відомства.

Раніше Німеччина оголосила персоною нон-грата російського дипломата, що працював у генконсульстві в Бонні.

Даний дипломат кілька місяців перебував під спостереженням спецслужб через підозру у шпигунстві. Згодом було ухвалене рішення вислати його з країни.

За світовою практикою, у разі оголошення персоною нон-грата в  одній країні дипломата іншої через шпигунство, друга країна вдається до аналогічних дій щодо дипломата з першої держави.

Читайте також: «Ввічливі чоловічки» Росії на Заході

Водночас, Берлін лишився обурений відповіддю Росії.

"Це – політика уколів шпильками. Ми не знаємо, до чого вона призведе", – цитує Der Spiegel співрозмовника в уряді ФРН.

Нагадаємо, у жовтні у Польщі за шпигунство на користь Російської Федерації затримали діючого офіцера Війська польського.