РФ приховує ключових свідків Смоленської катастрофи – МЗС Польщі

14 Грудня 2017, 16:40
Російська Федерація (РФ) приховує ключових свідків Смоленської катастрофи і не віддає Польщі уламки літака Ту-154М, а це у свою чергу гальмує встановлення правди. Про це заявив заступник глави МЗС Польщі Бартош Ціхоцький коментуючи слова президента Росії Владіміра Путіна про те, що на борту літака президента Лєха Качинського не було жодного вибуху і це було підтверджено російськими та польськими експертами, інформує РАР.

"Дії російської сторони, що полягають на відсутності реакції на частину запитів про надання правової допомоги, приховування важливих свідків – учасників подій 10 квітня 2010 року і утримання нашої власності – розбитого Ту-154М, не сприяє встановленню правди і змушує нас замислитися над намірами російської сторони по відношенню до нас і над роллю російських учасників цих подій",-  заявив Ціхоцький.

Він додав, що Польща й надалі рішуче прагнутиме до повного з’ясування причин й обставин катастрофи.

Раніше у міноборони Польщі повідомили, що комісія з розслідування Смоленської катастрофи знайшла докази, які вказують на два вибухи на борту літака президента Леха Качинського ТУ-154М, що розбився 10 квітня 2010 року.

Нагадаємо, Літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни. У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.

7 березня 2016 року у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи. Міноборони Польщі оприлюднило відеозапис зустрічі колишнього прем'єра країни Дональда Туска з російським президентом Владіміром Путіним і Сєргієм Шойгу, який обіймав у той час посаду голови МНС, в день Смоленської катастрофи.

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що записи розмов Туска і Путіна в день Смоленської катастрофи суперечать підсумкам розслідування. 21 березня 2017 року Міноборони Польщі звинуватило Туска в злочинній бездіяльності у справі щодо Смоленської катастрофи. Мацеревич заявив, що голова Євроради заключив з Путіним нелегальну угоду на шкоду Польщі і повинен за це відповісти.