РФ не повідомляла США про рішення вивести війська з Сирії – Білий дім

15 Березня 2016, 20:49

Росія не направляла заздалегідь американській стороні однозначного повідомлення про виведення своїх військ із Сирії. Про це заявив представник Білого дому Джош Ернест.

"Росія не направляла США прямого попереднього повідомлення про це рішення", – сказав він.

"Однак, як ви бачили, у президента (США Барака Обами – ред.) була можливість, як це було заплановано заздалегідь, зв'язатися по телефону з президентом Путіним, і це була можливість для обох лідерів продовжити їх дискусії про ситуацію і в Сирії, і в Україні ", – зазначив він, додавши, що для адміністрації США пріоритетом залишається питання політичного переходу в Сирії.

Читайте також: Американська розвідка оцінила заяву РФ про виведення військ із Сирії

При цьому Дж.Ернест підкреслив, що ще занадто рано судити про те, який вплив матиме рішення російського керівництва на припинення вогню в Сирії і на міжсирійські переговори.

Він також не зміг висловити припущення щодо того, чому російське керівництво прийняло рішення про виведення своїх військ, однак зазначив, що якщо Росія продовжить відігравати конструктивну роль у міжсирійських переговорах, то це буде "хорошими новинами" для народу Сирії, країн регіону і для США та Росії.

Як повідомлялося, 15 березня перша група російських літаків вилетіла з авіабази Хмеймім в Сирії в пункти постійної дислокації на території РФ. 

Нагадаємо, 14 березня увечері російський президент Владімір Путін підписав указ про виведення основної частини російських військ із Сирії.