РФ надіслала Україні запит про видачу обвинувачуваного у вбивство редактора російського Forbes

18 Грудня 2017, 13:12

Генеральна прокуратура Росії направила до України запит щодо видачі Магомеда Дукузова, якого звинувачують у вбивстві головного редактора російськомовної версії журналу Forbes, громадянина США  Пола Хлебнікова. Про це повідомляє прес-служба російського федерального інформагентства ТАСС, посилаючись на Генпрокуратуру РФ.

Зазначається, що запит на видачу обвинуваченого Москва направила Україні 29 травня.

"У зв'язку з встановленням на території України місцезнаходження Дукузова М. І. Генеральною прокуратурою РФ в Генеральну прокуратуру України від 29 травня направлено запит про його видачу для притягнення до кримінальної відповідальності. До теперішнього часу з компетентних органів України не надійшла офіційна інформація про прийняте рішення за запитом про видачу Дукузова ", – йдеться у заяві.

Пола Хлєбнікова застрелили поблизу редакції Forbes в Москві 9 липня 2004 року. У його вбивстві звинувачували Дукузова, Муса Вахаєва і Фаіла Садретдінова. У 2006 році їх виправдали, але Верховний суд скасував вирок. Після цього Дукузов не з'явився в суд на розгляд справи – його оголосили в розшук.

Нагадаємо, 18 листопада  працівники Служби безпеки України затримала двох росіянин, один з яких підозрюваний в участі у вбивстві редактора російського Forbes Пола Хлєбнікова.  За інформацією Інтерполу іноземець брав участь у скоєнні низки замовних вбивств, зокрема, головного редактора російського видання "Форбс" – громадянина США Пола Хлєбнікова та заступника голови – керівника апарату уряду Чеченської Республіки у 2001-2003 роках.