РФ має використати свій вплив на терористів для врегулювання ситуації на Донбасі — МЗС Франції

9 Березня 2017, 17:39

Для врегулювання ситуації на Донбасі Росія повинна використати свій вплив на терористів. Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро під час прес-конференції з головою МЗС України Павлом Клімкіним.

За словами Еро, сторони мають знайти політичне рішення. Він зазначив, що розуміє, наскільки це питання складне і чутливе для громадян України. Втім, за словами Еро, у Парижі вважають це єдиним виходом.

"Росія має певний вплив на сепаратистів на Донбасі. Я вкотре закликаю російську владу застосувати весь свій вплив, щоб на Донбасі нарешті стало безпечно. Це дасть українській владі можливість досягти прогресу в реалізації політичної частини Мінських угод", – заявив Жан-Марк Еро.

Читайте також: У Франції прокоментували визнання Росією "документів" "ДНР/ЛНР"

Водночас, Клімкін заявив, що жодні компроміси у питаннях тимчасової окупації Криму та виконання Мінських угод для України неприпустимі.

"Ми доведемо, що Росія фундаментально порушує конвенції, які встановлюють правила цивілізованого світу. Це конвенції про заборону фінансування тероризму і заборону расової дискримінації. Тому маємо довести виконання Мінських домовленостей до кінця і повернути мир на Донбас, і так само дуже важлива для нас позиція щодо неможливості жодних компромісів в питанні тимчасової окупації Криму", – наголосив міністр закордонних справ.

Нагадаємо, раніше очільники МЗС України та Німеччини обговорили, як змусити Росію виконувати Мінські угоди. Крім того, Еро анонсував наступну зустріч у рамках «нормандського формату», яка відбудеться у Парижі найближчими днями.