РФ готується до застосування ударних БПЛА на Донбасі – InformNapalm

28 Жовтня 2020, 15:45

РФ готується до застосування ударних БПЛА на Донбасі. Такого висновку дійшли волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm у вівторок, 27 жовтня.

 

Повідомляється, що російські окупаційні сили активізували інспекції полігонної інфраструктури на тимчасово окупованій території. При цьому основна увага приділяється обладнанню пунктів управління та захисних фортифікаційних споруд від високоточної зброї, маскуванню озброєння та техніки від засобів космічної та повітряної розвідки.

 

З 2014 року РФ активно застосовує у війні проти України на Донбасі більше 8 типів військових БПЛА. За даними InformNapalm, станом на 2020 рік на Донбасі виявлено більше 12 типів російських систем РЕБ. При цьому, неодноразово на окупованій частині українського Донбасу (як на військових полігонах, так і за їх межами) з БПЛА та супутників фіксувалися також великі скупчення російської військової техніки та озброєння.

 

«Це є додатковим фактором прагнення військового керівництва РФ провести заходи щодо маскування масштабів агресії», – йдеться в тексті.

 

Зазначається, що 22 жовтня секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що не виключає ймовірність ескалації військової агресії РФ проти України на Донбасі в найближчі місяці.

 

«В контексті цієї заяви, а також спираючись на аналіз супутніх інформаційних факторів, дані Головного управління розвідки щодо дій російських окупантів на Донбасі можуть бути черговою ознакою підготовки агресора до ескалації. Ця підготовка супроводжується паралельно посиленням маскування від засобів аеро та супутникової розвідки, а також відпрацюванню сценаріїв протидії застосуванню ударних БПЛА», – йдеться в тексті.

 

Нагадаємо, у вересні повідомлялося, що Росія використовує перемир’я для нарощування боєздатності своїх сил на Донбасі.