Про це пише у своїй статті «Ломка» Україна намагається реформувати боротьбу з наркотиками» для «Дзеркала тижня. Україна» Юрій Бутусов.
Автор зазначає, що досі не відомо, кого і що було заарештовано. «Судячи з відповіді СБУ, результати суперскандального закриття порту виявилися настільки незначними, що в офіційну статистику не потрапили», – пише Бутусов, коментуючи відповідь СБУ на відповідний журналістський запит.
Він нагадує, що у січні 2011 року на три тижні, на вимогу СБУ, було зупинено увесь вантажний потік в Одеському порту. За даними видання, керівництво СБУ пояснило зупинку порту на засіданні Кабміну проведенням оперативно-розшукових заходів щодо перекриття каналів розповсюдження наркотиків.
За оцінками уряду, прямі збитки від митних платежів, які не надійшли в бюджет у результаті операції, становили близько 500 млн грн. «Підрахувати недоотриманий прибуток держави від переходу міжнародних перевізників у порти Росії та Румунії ніхто не взявся. Проте також ідеться про сотні мільйонів», – пише Бутусов.
У свою чергу один з офіцерів підрозділу СБУ по боротьбі з наркотиками розповів, що у практиці спецслужб не тільки України, а й інших країн, є практика короткочасного закриття морських портів на період проведення спецоперацій з вилучення наркотиків та затримання його перевізників, але при цьому «порт закривається не більше ніж на добу».
«Спецслужба — це не армія. Ми працюємо за «наводкою», тому що все одно перерити носом кожен контейнер, кожну бочку і кожен трюм фізично неможливо. Тому немає сенсу зупиняти вантажопотік просто для тотальної перевірки всіх суден. Так ніхто не робить. Це українське ноу-хау — блокувати власний порт. Мені невідомо, які результати операції були в порту Одеси, я нічого про це не чув», – заявив він.