Результатам «опитування Зеленського» довіряти не можна – Айвазовська

25 Жовтня 2020, 21:15

Результатам «опитування» президента Володимира Зеленського не можна довіряти: отримані цифри не дозволять стверджувати, що це результат репрезентативного опитування. Про це в ефірі «Радіо Свобода» розповіла голова правління громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська у неділю, 25 жовтня.

 

Зазначається, що покриття опитування становить 55%, зокрема найбільша кількість дільниць покрито на півдні – 78,65%, найменше на заході – 37,81%, а в центрі та на сході – 56,87% та 55,79%.

 

«Покриття опитування є 55% орієнтовно по всій країні, за нашими оцінками, похибка по цій чисельності є 5%. На заході України покрито 38% дільниць, на півдні України – 79%, тобто це абсолютно нерелевантні дані. Вони не будуть зведені в кінцеві цифри, які дозволять стверджувати, що це результат репрезентативного опитування», – сказала Айвазовська.

 

За її словами, також є люди, які голосували по сім-десять разів.

 

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський закликав українців прийти на місцеві вибори 25 жовтня та відповісти на "п'ять важливих для кожного питань". В Офісі президента заявили, що це опитування не матиме прямих юридичних наслідків. Своєю чергою, Комітет виборців України зазначив, що ініціатива Зеленського суперечить законодавству – оскільки відповідна процедура не передбачена Виборчим кодексом.

 

До опитування Зеленського потрапили такі питання:

 

  • Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  • Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
  • Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих?
  • Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?