Слабошпицький вказав, що ініціатива Мінкульту руйнує нинішній конкурсний принцип відбору режисера, сценарію та студії, наближений до європейських стандартів . Окрім того, щ його слів, зараз в установах на зразок Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка, фактично не залишилося фахівців, які забезпечували їм світову славу: вони або перейшли працювати до комерційних структур, або давно вийшли на пенсію.
Найбільша проблема, на думку режисера, у "радянському" підході до знімань. "Це те саме, що пояснювати, чому ти не хочеш жити у "хрущовці". Колись я отримав фінансування на зйомки фільму на студії "Дебют" кіностудії Довженка. І не зміг там знімати. Там збереглася структура "худрад", на яких вирішується, кого брати, а кого не брати до роботи над проектом. Тому дирекція забороняла мені брати того оператора, на якого я розраховував", – розповів режисер.
Він також додав, що на держстудіях людям пропонують дуже низькі зарплати, за які ніхто не погоджується працювати. "В мене, як у режисера, була найбільша зарплата – шість тисяч гривень. Я міг на це погодитися, бо мені важливо було зняти цей фільм. Але інші люди не погоджувалися", – розповів Слабошпицький.
Саме тому, за його словами, протягом останніх шести років, впродовж яких працює нинішнє керівництво кіностудії Довженка, усі здобутки українського кінематографу було здійснено поза державними студіями. Тому спроби Міністерства культури перевести на них зйомки всіх фільмів, що отримують бюджетне фінансування, можуть призвести тільки до занепаду галузі.
Нагадаємо, раніше “Української Кіно-Асоціації” і “Асоціації продюсерів України” у відкритому листі до президента Віктора Януковича заявили, що ініціатив Міністерства культури, серед яких надання державної підтримки лише державним кіностудіям, матимуть вкрай негативний відголос на відродженні українського кінематографу.