Reuters: У М’янмі продовжили надзвичайний стан та перенесли вибори

Світ
2 Серпня 2021, 16:08

У своєму телевізійному виступі в неділю Мін Аун Хлайн повідомив, що надзвичайний стан продовжено на два роки (до серпня 2023 року) і пообіцяв провести вибори у другій половині 2023. Оголошення надійшло рівно через пів року після того, як 1 лютого армія захопила владу цивільного уряду після виборів, на яких перемогла правляча партія Національна ліга за демократію лауреатки Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі, однак військові стверджують, що вибори сфабриковані, повідомляє агенція.

Генерал Мін Аун Хлайн очолював Раду державного управління (SAC), яку створили одразу після державного перевороту. З тих пір вона керує країною, а тимчасовий уряд має її замінити. У своїй промові Мін Аун Хлайн повторив обіцянку відновити демократію та додав: "Я гарантую створення союзу на основі демократії та федералізму".

Незабаром після перевороту лідери хунти пообіцяли провести нові вибори протягом двох років. На початку 2021 року військові арештували Аун Сан Су Чжі та президента країни Він М’їна й оголосили надзвичайний стан, який мав завершитись через рік. Після перевороту Аун Сан Су Чжі звинуватили у низці злочинів, зокрема щодо незаконного володіння раціями та порушення протоколів пандемії.

Читайте також: За кулісами хунти-переродженки

Після перевороту військова влада зіткнулася з багатомісячними протестами та страйками та пожвавленням збройних конфліктів у прикордонних районах. Чинна влада М' янми продовжує називати своїх опонентів терористами.

"Наразі  ситуація у всій країна стабільна, за винятком деяких терористичних атак", – сказав у своїй промові Мін Аун Хлайн.

Активістська група "Асоціація допомоги політичним в'язням" звинуватила збройні сили М'янми у вбивстві 939 осіб та придушенні інакодумства після державного перевороту і заявила, що принаймні 6990 протестувальників заарештували. Військові у свою чергу заявляють, що кількість вбитих насправді менша, а представники збройних сил також є серед загиблих під час сутичок, і будь-які дії держави відповідають міжнародним стандартам поводження у ситуаціях, що загрожують національній безпеці”, – пише Reuters.