Reuters: У КНДР вперше прокоментували зустріч Трампа та Кім Чен Ина

9 Квітня 2018, 11:43

Північна Корея підтвердила готовність обговорити денуклеаризацію Корейського півострова під час зустрічі лідера КНДР Кім Чен Ина з президентом США Дональдом Трампом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело. 

 

За даними агентства, офіційні особи США та Північної Кореї нещодавно провели таємні переговори, в яких Пхеньян прямо підтвердив свою готовність провести зустріч.

 

Зазначимо, впродовж багатьох років Північна Корея заявляла, що може розглянути питання про відмову від свого ядерного арсеналу, якщо США приберуть свої війська з Південної Кореї.

 

Як повідомлялося 2 квітня, виконувач обов'язків посла Сполучених Штатів Америки, тимчасовий повірений у Республіці Корея Марк Неппер заявив, що під час переговорів із КНДР Вашингтон наполягатиме на повній денуклеарізації півострова. 

 

Нагадаємо, у березні Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) погодилась призупинити ядерні випробування та почати переговори зі Сполученими Штатами Америки. Так, відповідна заява прозвучала під час переговорів між представниками  Південної Кореї з лідером КНДР  Кім Чен Ином.

 

Додається, що 4 березня адміністрація президента Південної Кореї Мун Чже Іна повідомила, що Сеул має намір відправити делегацію з десяти спецпосланників з дводенним візитом до Північної Кореї, до складу якої мають увійти п`ять високопоставлених чиновників у сфері безпеки, включаючи голову південнокорейської розвідки та радника з національної безпеки. Метою візиту є  пришвидшення діалогу між США та КНДР щодо ядерної зброї.

 

Раніше речник президента Південної Кореї повідомив, що Північна Корея має достатню готовність до перемовин із Сполученими Штатами. Він наголосив, що діалог між США та КНДР повинен відбутися якомога швидше, для покращення відносин між Південною та Північною Кореєю та для фундаментального вирішення проблем півострова.