Reuters: У ЄС занепокоєні станом верховенства права в Угорщині та Польщі та можуть обмежити їхнє фінансування з фондів COVID-19

Світ
21 Липня 2021, 19:02

Міжнародна новиннєва агенція Reuters пише, що виконавча влада Європейського Союзу дала Польщі час до 16 серпня на виконання рішення найвищого суду ЄС, яке проігнорували у Варшаві. Йдеться про те, що польська система дисциплінації суддів порушує законодавство ЄС і її слід призупинити. 

На прес-конференції віцепрезидентка комісії Віра Йоурова заявила, що якщо Польща не виконає цього рішення, Єврокомісія проситиме суд ЄС накласти фінансові санкції на Варшаву. У звіті також йдеться про те, що Угорщина не виконала прохання комісії щодо зміцнення судової незалежності та що її антикорупційна стратегія є надто обмеженою.

Європейська комісія вже порушувала багато питань у своєму минулорічному звіті, але зараз вони можуть мати реальні наслідки, оскільки Брюссель надав доступ до свого фонду відшкодування грантів та позик на загальну суму 800 мільярдів євро за умови дотримання верховенства права.

Читайте також: Освітній скандал. Угорщина не може підтримати євроатлантичні зусилля України – Сіярто

Комісія заявила, що Польща та Угорщина повинні забезпечувати плюралізм ЗМІ та незалежність суддів. Це єдині країни з 27 членів Європейського Союзу, які перебувають під офіційним розслідуванням ЄС щодо загрози верховенству права.

Міністерка юстиції Угорщини Юдит Варга заявила у Facebook, що Єврокомісія шантажує уряд країни через закон про захист дітей, який не допускає "активістів ЛГБТК+ та будь-яку сексуальну пропаганду в угорських дитячих садках та школах".

Виконавчий орган ЄС вже відклав затвердження 7,2 мільярда євро для Угорщини, очікуючи поступків від уряду прем'єр-міністра Віктора Орбана і досі не дозволив надання гранту на 23 мільярди євро та позики у 34 мільярди для Польщі.

Також в Угорщині значна кількість державної реклами надходить до засобів масової інформації, що підтримують уряд, тоді як незалежні видання та журналісти стикаються з перешкодами та залякуванням. У звіті також висловлено занепокоєння впливом польської правлячої партії "Право і справедливість" (PiS) на систему правосуддя.