Reuters: Спеціалісти фіксують китайські кампанії з дискредитації США

Світ
9 Вересня 2021, 23:16
Експерти охоронної компанії FireEye та Google Alphabet заявили, що операція розпочалась у 2019 році із введення сотень облікових записів англійською та китайською мовами, спрямованих на дискредитацію демократії в Гонконзі. Зусилля розширили свою місію та поширилися від Twitter, Facebook та Googlе до поширення на десятках інших сайтів по всьому світу. 

Це розширення свідчить про те, що прийоми Китаю все більше схожі на ті методи міжнародної пропаганди, які Росія використовує вже протягом кількох років. Деякі з нових облікових записів є в мережах, які використовуються переважно в країнах раніше не надто значимих як об’єкти пропаганди Китаю, наприклад Аргентина. Інші мережі мають користувачів по всьому світу, але з великою часткою в Росії чи Німеччині.

Деякі публікації закликали протестувальників виходити на демонстрації проти расизму в Сполучених Штатах. Пропонували зібратись біля будинку заможного емігранта в Нью-Йорку, однак немає достатньо доказів, що люди таки прийшли, зазначає Reuters.

Читайте також: США – Китай: новий етап «дружньої ворожнечі»

Основна увага приділяється неправдивій інформації про COVID-19. Наприклад, облікові записи на сайтах соціальних мереж vKontakte, LiveJournal та інших місцях російською, німецькою, іспанською та іншими мовами стверджують, що новий коронавірус з’явився у США до Китаю і що його розробили американські військові.

У кількох російськомовних облікових записах LiveJournal використовувались однакові формулювання: "Форт Детрік США був джерелом COVID-19", посилаючись на лабораторію армії США у штаті Меріленді. Посольство Китаю у Вашингтоні не відповіло на запит прокоментувати ситуацію.