Reuters: Що змінилось за місяць панування “Талібану”

Світ
15 Вересня 2021, 17:46

Після чотирьох десятиліть війни та загибелі десятків тисяч людей безпека в значній мірі покращилася, але економіка Афганістану знаходиться в руїнах, незважаючи на сотні мільярдів доларів витрат на розвиток за останні 20 років, повідомляє міжнародна агенція новин Reuters.

Посуха та голод приводять тисячі людей з сіл до міст, а Всесвітня продовольча програма побоюється, що продукти можуть закінчитися до кінця місяця, що призведе до голодування 14 мільйонів людей.

Хоча велика увага на Заході зосереджена на тому, чи новий уряд Талібану дотримається своїх обіцянок щодо захисту прав жінок чи запропонує притулок терористичним групам, таким як Аль -Каїда, для багатьох афганців головним пріоритетом є просте виживання.

"Кожен афганець, діти, вони голодні, у них немає жодного пакетика борошна або олії", – прокоментував Reuters житель Кабула Абдулла.

Досі формуються довгі черги біля банків – щотижневі ліміти виведення коштів встановили у розмірі 200 афганських доларів на тиждень для захисту від скорочення резервів країни. Також у Кабулі з’явились імпровізовані ринки, де люди продають товари для дому за готівку, хоча й бракує покупців

Видання пише, що хоча більшість афганців вітали закінчення бойових дій, будь-яке полегшення закінчилось майже повним стагнуванням економіки. "Наразі безпека досить хороша, але ми нічого не заробляємо", – сказав м'ясник з Кабулу, який відмовився назвати своє ім'я. "З кожним днем нам все гірше і гірше. Це дуже погана ситуація".

Читайте також: Західні політики очікують, що "Талібан" поважатиме права жінок та не стане прихистком для терористів

Офіційні представники талібів заявили, що не мають наміру повторювати жорстке фундаменталістське правління попереднього уряду, поваленого після нападів 11 вересня 2001 року. Вони намагалися переконати зовнішній світ, що змінилися.

Однак довіру до талібів підірвали повідомлення про вбивства цивільного населення, побиття журналістів, а також сумніви щодо того, чи справді права жінок будуть дотримуватись згідно з ісламським законодавством.

"Талібан" бореться нині зі спекуляціями з приводу глибоких внутрішніх розколів у власних лавах, заперечуючи чутки про те, що віцепрем'єр-міністр Абдул Гані Барадар був убитий під час перестрілки з прихильниками групи Хакані.

Чиновники запевнюють, що уряд талібів працює над відновленням послуг і що вулиці зараз у безпеці, але із завершенням війни економічна криза назріває як більша проблема.