Reuters: Правлячі партії Тайваню та Японії обговорили Китай і військове співробітництво

Світ
27 Серпня 2021, 13:21

Хоча Тайвань і Японія не мають офіційних дипломатичних зв'язків, вони мають тісні неофіційні відносини і поділяють занепокоєння щодо Китаю, зокрема його посиленої військової активності поблизу цих двох країн, пише Reuters.

 

Переговори, у яких брали участь представники Демократично-прогресивної партії Тайваню (ДПП) та японської Ліберально-демократичної партії (ЛДП), відбулися онлайн і тривали півтори години замість запланованої години. Представники ДПП Ло Чжи Чен та Цай Ши Ін розповіли журналістам, що переговори стосувалися військової активності Китаю і можливого співробітництва між Тайванем, Японією та Сполученими Штатами.

 

Читайте також: Традиційні опоненти і новий союзник Китаю

 

"Сьогоднішні переговори представляють зусилля обох урядів щодо розбудови відносин", – коментує Ло, – "Більш важливим є те, що навіть якщо обидві сторони зіткнуться з можливим тиском з боку Китаю, вони можуть гарантувати свою рішучу готовність та надію на продовження такого діалогу". За словами Цай, була порушена тема військових обмінів. Також обговорювалося можливе співробітництво берегової охорони з обох сторін. Масаїса Сато, депутатка, яка керує групою щодо закордонних справ японської ЛДП, зазначила: "Тайванська сторона заявила, що чекала і сподівалася на такий діалог … (ми) вважали, що важливо узгодити спільні цілі між правлячими партіями, які впливають на політику уряду обох країн".

 

Китай, який негативно сприймає будь-яку офіційну взаємодію між тайванськими та іноземними чиновниками, засудив переговори минулого тижня, заявивши, що Японія не повинна посилати "неправильних сигналів" про незалежність Тайваню. Ло Чжи Чен відкинув твердження Китаю, і сказав, що це було передбачувано. "Але Тайвань, як суверенна та незалежна країна, має право сприяти двостороннім та багатостороннім зв'язкам з усіма країнами", – додав він.