Reuters: КНДР посилить співпрацю з Росією через спільні навчання Південної Кореї та США

Світ
12 Серпня 2021, 17:57

Про наміри офіційного Пхеньяна заявив посол Північної Кореї в Росії Сін Хон Чоль, пише Reuters із посиланням на ТАСС. Також дипломат відзначив, що мир на Корейському півострові неможливий до виведення американських військ із Південної Кореї.

Коментарі посла надійшли після того, як вищі керівники КНДР попередили цього тижня, що рішення Південної Кореї та Сполучених Штатів провести спільні навчання матиме наслідки для країн. Вашингтон і Сеул заявили, що спільні навчання мають оборонний характер.

Читайте також: Відносини між КНДР і Південною Кореєю: взаємні погрози, гонка озброєнь і невдалі спроби переговорів

Ці військові навчання Мін Хон Чоль назвав "репетицією війни" і ствердив, що вони доводять, ніби США відповідальні за дестабілізацію ситуації. "Ми також активізуємо співпрацю між Північною Кореєю та Росією з метою протистояння спільній загрозі США", – сказав Сін Хон Чоль в інтерв’ю ТАСС.

Раніше Північна Корея попереджала про "кризу безпеки", якщо США та Південна Корея посилять напруженість і таки проведуть військові навчання. Про це говорили Кім Йо Чен – сестра Кім Чен Ина та Кім Єн Чол, генерал і політик, який зіграв провідну роль під час історичних зустрічей між лідером КНДР Кім Чен Ином та колишнім президентом США Дональдом Трампом.

Понад 28 тисяч американських військовослужбовців нині розміщені в Південній Кореї. Це своєрідний спадок Корейської війни 1950-1953 років, яка залишила півострів у технічному стані війни – бої закінчилися перемир'ям, а не мирною угодою, повідомляє Reuters.