Reuters: Індія здійснила рейди на пакистанську релігійну організацію

Світ
9 Серпня 2021, 18:48

Національне агентство розслідувань Індії (NIA) заявило у неділю, що провело рейди у майже п’ятдесятьох місцях, пов'язаних із забороненою релігійною організацією "Джамаат-е-Ісламі” (Ісламістська партія в Пакистані – Ред.) у Джамму та Кашмірі у справі про фінансування тероризму. Про це пише міжнародна інформаційна агенція Reuters.

Індійський уряд звинувачує “Джамаат-е-Ісламі” у підтримці войовничості в контрольованому Індією Кашмірі, через який між Індією та Пакистаном триває конфлікт за території.

Кашмір – штат в Індії, який населяють переважно мусульмани. Геополітичні суперечки тут тривають ще з 1940-х років ХХ століття. У серпні 2019 року влада Індії зняла із Джамму і Кашміру особливий статус, мотивувавши це бажанням інтегрувати ці території до Індії швидше. Раніше зміни до законів могли вносити лише керівники штату, тепер такої заборони немає. Це викликало спротив з боку Пакистану, за приєднання до якого виступає велика кількість мешканців штату.

Читайте також: Індія vs Пакистан: історія конфлікту

Головне відділення боротьби з тероризмом Індії заявило, що члени організації “Джамаат-е-Ісламі” збирали кошти всередині країни та за кордоном за рахунок пожертвувань на благодійні заходи, але натомість використовували кошти для насильницької та сепаратистської діяльності, пише Reuters.

У повідомленні відділення боротьби з тероризмом йдеться про те, що кошти, зібрані “Джамаат-е-Ісламі”, також спрямовуються до заборонених терористичних організацій, таких як "Хізб-уль-моджахеді","Лашкар-е-Тайба" та інших через добре організовані мережі кадрів.

NIA також заявило, що "Джамаат-е-Ісламі” мотивувала вразливу молодь у Кашмірі долучатись та залучила нових членів у Джамму та Кашмірі до участі у сепаратистській діяльності.

Уряд Індії заборонив "Джамаат-е-Ісламі” після удару бойовиків  більше двох років тому у Кашмірі, на який претендувало пакистанське угруповання ісламістів. Тоді 40 індійських військовослужбовців загинули, коли терорист-смертник протаранив автомобіль у автобус, що перевозив військових.

В "Джамаат-е-Ісламі” наразі цей рейд ніяк не прокоментували.