4 березня у Києві в Лабораторії сучасного мистецтва "Мала Галерея" відкривається виставка "(Ре)контексти. Фрагменти".
Учасники та учасниці виставки: Ксенія Білик, Юлія Еляс, Олена Загребіна, Алла Сорочан, Даниїл Шуміхін, група СтаркоМартинчук, мистецько-кураторська колаборація Богдан Мороз Юрій Поліщук, Тереза Яковина / Павло Суслаков.
У межах виставки "(Ре)контексти. Фрагменти" молоді художники та художниці осмислюють плинність часу через особистий досвід, географію місця, виявляють його видозміни та крихкість. Представлені роботи звертаються до фіксування "білих плям" у міському просторі, постправди та локальних історій, що репрезентують різні стратегії проявлення та осмислення минулого.
Читайте також: Прихований ресурс
Виставка є результатом другої частини програми "(Ре)контексти. Історії", що присвячена дослідженням колективної та особистої історії. В межах програми завдяки консультаціям експертів та спільних обговорень у групі учасники та учасниці мали можливість допрацювати та реалізувати свої проєкти.
Консультанти: Олександр Ляпін, Ксенія Малих, Олександр Соловйов, Соломія Савчук
Виставка триватиме до 12 квітня.
6 березня у Львові пройде низка культурних заходів у рамках відзначення 90-річного ювілею Українського фотографічного товариства (УФОТО).
Як зазначається, 90 років тому український тижневик "Неділя" (від 16 березня 1930 року) розмістив на своїх сторінках невеличке повідомлення під заголовком "Фотоґрафічний рух у нас.". Повний його текст:
"6 березня цього року покликано до життя наше перше "Українське Фотоґрафічне Товариство" зі сталим осідком у Львові. Гурток молодих, енергічних людей (переважно студентів) з нашим гарячим приклонником української фотографії п. Др. Ст. Дмоховським на чолі уконстатувався у виділ вищезгаданого Товариства та каже сподіватись прегарних успіхів у ділянці української фотографії. Знаючи статут та членів-основників цього Товариства, поручаємо усім нашим аматорам — світливцям вступати в члени матірнього Товариства, яке по відповідньому зрості і скріпленню засновуватиме філії по цілому краю. Вписове 1 зол. місячна вкладка 1 зол. (для середношкільників 0,50.) У всіх справах треба відноситись покищо до Голови Товариства по адресі: Др.Ст. Дмоховський, Львів, Сикстуська 35."
І з цього дня почалася тривала праця над створенням УФОТО, яка вилилася у офіційно затверджений Статут 9 листопада 1930 року.
Читайте також: Від закладу культури до культурного бренда
Львівський Фотомузей у спілці з Науково-технічною бібліотекою НУ "Львівська політехніка" до ювілею УФОТО підготував таку програму:
- Оксана Середа презентує розповідь під назвою "Світло й Тінь" галицької фотографії"
- Іра Патрон поділиться дослідженнями на тему "Юліан Дорош – активний член УФОТО та популяризатор фотомистецтва"
- Aндрій Сова презентує історичну розвідку "Степан Гайдучок – дописувач журналу "Світло й тінь"
- Роман Метельський презентує виставку оригінальних артефактів "УФОТО" з фондової колекції Львівського Фотомузею, які раніше ніде не виставлялися
- Тетяна Крушельницька презентує фотографічну виставку віднайдених світлин Юліана Дороша.
- Науково-технічна бібліотека НУ "Львівська політехніка" готує виставку видань, присвячених розвитку професійної фотографії;
- Ігор Сальніков (Igor Salnikov) готує розповідь "Коротка історія розвитку фототехніки з демонстрацією деяких оптичних явищ, що лежать в основі фотографії"
Остаточна програма буде відома згодом, підкреслюють організатори.
6 березня у Харкові у Літературному музеї пройде відкриття міні-виставки “Іван Дніпровський. Листи з валізи”, яку доповнить лекція літературознавиці Тетяни Трофименко.
"9 березня виповнюється 125 років Івану Дніпровському, одному з представників наших 20-х. Письменнику, поету і драматургу, товаришу Миколи Хвильового, другу дитинства Миколи Куліша, архів якого в колекції Харківського літературного музею претендує на національне значення. Ми підготували міні-виставку, де ви зможете побачити невелику його частинку – листування Дніпровського з його дружиною Марією Пилинською. А про їх приватне життя вам розповість Тетяна Трофименко", – зазначають організатори.
Як відомо, саме Марія Пилинська після смерті письменника зберегла його архів, який у 1990-тих роках до фондів ЛітМузею передав її син від другого шлюбу Олександр Бугаєвський.