“Репортери без кордонів”: зростання насильства проти журналістів загрожує свободі інформації в Україні

24 Травня 2013, 15:02

Коментуючи акцію протесту журналістів в Кабінеті Міністрів 22 травня, “Репортери” зазначили, що влада повинна звертати увагу на вимоги журналістів.

В організації наголосили, що акція журналістів була спокійною і  спрямована виключно на привернення уваги до безкарності осіб, відповідальних за напад на двох журналістів під час мітингу в Києві 18 травня. 

«Акція протесту під час засідання Кабінету Міністрів вчора було спокійною і тихою, і не завадила міністрам працювати. Позбавлення журналістів акредитації є невідповідним і довільним покаранням і повинно бути скасовано відразу», – наголошують в організації.

"Фізичні напади на журналістів майже завжди залишаються безкарними в Україні. Ця безкарність підживлює тривогу щодо зростання насильства щодо журналістів", – заявили "Репортери без кордонів".

Крім того, в організації нагадали, що 2012 року зареєстровано 80 випадків насильства щодо журналістів.

"Але також важливо, щоб було проведено повне і неупереджене розслідування за фактом всіх інших нападів на журналістів і блогерів, тому що такий високий рівень насильства і безкарності має безпосередній вплив на свободу інформації", – заявили в організації.

Нагадаємо, 18 травня на вулиці Великій Житомирській відбулось зіткнення свободівців та чоловіків спортивної статури. Журналістка Ольга Сніцарчук та фотограф Влад Содель постраждали, знімаючи сутичку.

21 травня в інтернеті з’явився відеозапис «зізнань» бойовика, який бив представників ЗМІ – Вадима Тітушка за кличкою "Румун". Він запевняє, що «працював» на опозицію, а журналістка – «сама впала».

Читайте також: «Колега» Вадіка Румуна: "Регіонали нас дуже жорстко підставили"

До української влади  із закликом розслідувати інцидент та притягнути нападників до відповідальності звернулася Freedom House. Із подібною заявою також виступив міжнародний Комітет захисту журналістів. Свою стурбованість інцидентомвисловили посол Великобританії в Україні Саймон Сміт та Єврокомісія,посольство США в Україні.

98