“Репортери без кордонів”: “закон Магнітського” можуть застосувати до України

18 Листопада 2012, 12:27

За її словами, Україна наслідує російську політичну модель, яка характеризується згортанням демократичних процесів.

Вона зазначила, що 16 листопада в Конгресі США розглядали так званий "закон Магнітського", що передбачає введення санкцій проти російських корупціонерів-чиновників. 

"Я думаю, що Сполучені Штати надалі зможуть використовувати норми цього закону для введення санкцій проти українських чиновників", – сказала Романюк.

Вона навела статистичні дані і спостереження міжнародних експертів, які фіксують згортання свободи слова в Україні, починаючи з початку 2010 року. 

"Розвиток демократичних цінностей в Україні надзвичайно сповільнився, порівнюючи із ситуацією до початку 2010 року. Якщо говорити про свободу слова – кількість нападів на журналістів зросла в два з половиною рази тільки за нинішній рік. Сьогодні факти цензури фіксуються на тридцять відсотків частіше, ніж на початку 2012 року", – зазначила Романюк. 

Раніше німецький євродепутат Ребекка Хармс заявляла, що у ЄС всерйоз замислюються над запровадженням санкцій щодо окремих представників української влади.

Як відомо, президент Freedom House Девід Кремер вважає, що від заохочень поведінка української влади не зміниться, а тому єдиний спосіб якось зрушити ситуацію – застосувати покарання.

Нагадаємо, палата представників США в п'ятницю, 16 листопада, проголосувала за скасування поправки Джексона-Веніка щодо Росії, а також підтримала введення жорстких санкцій, передбачених так званим "законом Магнітського".