“Репортери без кордонів”: в Україні рівень свободи ЗМІ впав до найнижчої позначки з часів Помаранчевої революції

30 Січня 2013, 10:25

В дослідженні порівнюється ситуація у 179 країнах. Лідерами в галузі свободи ЗМІ є Фінляндія, Нідерланди та Норвегія. У кінці списку – Еритрея, Північна Корея і Туркменістан.

Україна, яка з січня 2013 року виконує обов’язки голови Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), зайняла в рейтингу свободи преси 126-те місце, опустившись на 10 позицій. Автори доповіді відзначають частіші випадки насильства проти журналістів, які українська влада часто не розслідує.

У звіті зазначається, що рівень свободи ЗМІ в Україні впав до найнижчого з часів Помаранчевої революції рівня.

Як випливає з доповіді, в Російській Федерації, що перебуває в рейтингу на 148-му місці і опустилася на шість позицій, влада перешкоджала об’єктивному висвітленню великих демонстрацій проти спірного переобрання Владіміра Путіна на пост президента країни. Влітку в Росії поспішно був посилений закон про наклеп. З вересня в країні існує чорний список інтернет-сайтів, які підлягають блокуванню. При цьому автори дослідження вказують на високий ступінь непрозорості організації контролю над інтернетом у Росії, оскільки рішення про блокування сторінок приймає невелика група експертів.

Дещо покращили свої позиції Білорусь, яка піднялася, у порівнянні з 2011 роком, на 11 позицій (157-ме місце), і Азербайджан, який перемістився зі 162-го на 156-те місце. Однак обидві країни, як і раніше, займають нижні позиції в рейтингу, а президенти Аляксандр Лукашенка та Ільхам Алієв користуються стійкою репутацією противників свободи преси.