«Я не задоволений цим рейтингом, який не відображає реального стану речей, і його жодним чином не можна сприймати як підтвердження покращення ситуації зі свободою слова в Україні. Не можна забувати, що він є всього лише результатом порівняння з розвитком ситуації в інших країнах, де свобода слова погіршилась. У цьогорічному рейтингу занадто багато країн, зокрема, африканських, боролись за останні місця, вони і виштовхнули Україну наверх», – сказав він.
За словами представника «Репортерів без кордонів» в Україні Оксани Романюк, протягом минулого року ситуація у сфері свободи слова в Україні не змінилась на краще, а навпаки, погіршилась, про що свідчать об’єктивні факти, наприклад, зростання кількості фізичних нападів на журналістів (якщо у 2010 році постраждало 26 журналістів, то у 2011 – 35), розвиток різних видів цензури та перешкоджань законній професійній діяльності журналістів.
"Усе це не дає жодних підстав для того, щоб радіти зростанню рейтингу України у порівнянні з іншими країнами. Навпаки, в Україні продовжується розвиток поганих тенденцій: повернення цензури, високий рівень насильства і тотальна безкарність за напади на журналістів", – заявила Романюк.
Як повідомлялося раніше, організація "Репортери без кордонів" опублікувала рейтинг щодо ситуації зі свободою слова у світі за 2011 рік, згідно з яким Україна піднялася з 131-го на 116-е місце у порівнянні з рейтингом у 2010-му році.
Нагадаємо, протягом минулого року "Репортери без кордонів" неодноразово критикували Україну. Зокрема, організація заявляла про порушення прав журналістів під час судового засідання проти Юлії Тимошенко, а також закликала владу надати охорону донецькому журналістові інтернет-видання «Новини Донбасу» Андрію Мацуці.
"Репортери без кордонів" також засудили рішення Печерського суду закрити справу проти екс-президента Леоніда Кучми.