Про це під час засідання міжвідомчої робочої групи з аналізу стану дотримання законодавства про свободу слова й захист прав журналістів повідомила представник організації в Україні Оксана Романюк.
"Факт перешкоджання журналістській діяльності, що трапився вчора, а саме під час судового засідання у справі Юлії Тимошенко. Співробітники спецпідрозділу МВС "Беркут" грубо ввірвалися в коридор, фактично зметали кореспондентів, які там сиділи, з лавок, пошкодили апаратуру "5 каналу", – розповіла вона.
За словами Романюк, такі дії є перевищенням повноважень.
Крім того, на її думку, порушенням прав журналістів є той факт, що представникам засобів масової інформації обмежили доступ у зал засідань.
"Чому дозволили ввійти тільки 9 камерам, з них 4 стаціонарним, а інші журналісти фактично чекають на вулиці?" – запитує Романюк.
У свою чергу заступник генерального прокурора Євген Блажівський заперечує факти порушення прав журналістів й обмеження доступу громадськості в зал засідань.
"Ми дали більше, ніж будь-яка країна світу може дати громадськості, – бачити, що відбувається і як виглядає процес… Я думаю, що говорити про якісь обмеження взагалі не має підстав", – вважає він.
Блажівський зазначив, що при наявності конкретних фактів журналісти можуть звертатися в правоохоронні органи й всі випадки буде належним чином розглянуто.
Нагадаємо, 6 липня для наведення порядку в залі засідань Печерського районного суду Києва, у якому заслуховується справа Тимошенко, було залучено співробітників спецпідрозділу "Беркут".
У результаті в коридорі суду виникла тиснява, до якої потрапили присутні в суді громадяни, зокрема депутати Ради й журналісти.
Згодом в МВС заявили, що у залі судових засідань Печерського районного суду Києва 6 липня міліція діяла в рамках Закону, виконуючи рішення суду.
7 липня співробітники міліції не впускали представників ЗМІ в будівлю суду, а журналістам, які хотіли потрапити до суду, із зусиллями вдавалося пройти міліцейський кордон.