«Репортери без кордонів» розпочали кампанію проти безкарного насилля над журналістами у Росії

2 Березня 2013, 18:32

Крістоф Делуар закликає «не піддаватися омані» консенсусу довкола Зимових Олімпійських ігор-2014.

Активісти RSF зібралися у п’ятницю біля посольства РФ у Парижі і розгорнули 70-метровий банер із зображенням олімпійських кілець, які перетворюються на кривавий кастет. З цієї акції розпочалася міжнародна кампанія, що триватиме до відкриття 7 лютого 2014 року у Сочі Зимових Олімпійських ігор. 

«Ми робимо це для того, щоб підтвердити нашу підтримку журналістів, блоґерів і захисників прав людини в Росії у вирішальний у цій країні момент для свободи інформації, – заявив Делуар. – З 2000 року у зв’язку з професійною роботою тут загинуло 28 журналістів. Боротьба з безкарністю тих, хто чинить напади на репортерів та вбиває їх й досі є вкрай необхідною».

«Режим Путіна починає давати тріщини, – відзначив він. – Однак нові жахливі закони постійно загрожують громадянському суспільству».

 Також у повідомленні зазначають, що законодавство щодо неурядових організацій, з прав людини, несанкціонованих демонстрацій стало набагато жорстокішим.

«Під машкарою «захисту неповнолітніх» федеральному урядовому агентству було доручено скласти чорний список «шкідливих"» сайтів, які можуть бути заблоковані без судових рішень і без права на захист. В останні місяці Держдума розробляла проекти законів, що стануть потужними засобами затикання рота», – йдеться у повідомленні.

 «Репортери без кордонів» наголошують: список убитих в Росії журналістів зростає. До імені  Анни Політковської доводиться додавати імена Наталії Естемірової, Абдулмаліка Ахмеділова, Хаджімурада Камалова і багатьох інших, Їхніх кіллерів майже ніколи не ловлять.

RSF характеризує це загрозливе становище як «постійну безкарність»

Більш ніж через рік після загибелі Камалова у Дагестані було вбито впливового засновника незалежного тижневика «Черновик». Розслідування не дало жодних результатів. 

«Чому це відбувається? Чому замовників убивства Анни Політковської так і не було викрито? – запитує RSF. – Чому справу про напад на Олега Кашина та Міхаїла Бекетова, незважаючи на тверді запевнення високопосадовців, не вирішено?».

До речі, 2012 року в Росії було вбито, щонайменше, двох журналістів, а 33 зазнали нападу через професійну роботу.

За даними організації «Репортери без кордонів», у 2012 році в світі було вбито 88 журналістів і 47 блогерів з мотивів, пов'язаних з їхньою професійною діяльністю,

Нагадаємо, за даними "Репортерів без кордонів", в Україні у 2012 році не загинув жоден представник ЗМІ, проте кількість фактів залякування журналістів у порівнянні з минулим роком зросла майже втричі.

За даними неурядової організації з консультативним статусом при ООН Press Emblem Campaign, з початку 2012 року у світі загинуло 139 журналістів, що стало сумним рекордом за весь час ведення даної статистики. Це на третину більше, ніж у минулому році.