Репатріація тіл загиблих в іранській авіакатастрофі може тривати місяці – Трюдо

14 Січня 2020, 10:12

Репатріація тіл загиблих в авіакатастрофі Boeing 737 може тривати «тижні, а може, і місяці». Про це розповів канадський прем'єр-міністр Джастін Трюдо, передає Global News у вівторок, 14 січня.

 

За його словами, «у центрі уваги для нього і уряду Канади залишається жертва, навіть якщо можуть минути «тижні, а може, і місяці», перш ніж жертви будуть репатрійовані для поховання».

 

Нагадаємо, літак Boeing 737 МАУ розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані 8 січня. Лайнер виконував рейс Тегеран-Київ (PS 752). Загинули всі 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. На борту перебували громадяни України (11 осіб, включно з дев’ятьма членами екіпажу), Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великої Британії. МАУ оприлюднила імена загиблих членів екіпажу та список пасажирів.

 

МАУ призупинила рейси до Тегерана на невизначений термін. Уряд ухвалив рішення з 9 січня припинити роботу українських авіакомпаній у повітряному просторі Ірану.

 

Як свідчив звіт іранської сторони, літак зайнявся перед катастрофою і намагався повернутися в аеропорт. На загоряння перед катастрофою вказують повідомлення очевидців, а траєкторія польоту свідчить про те, що лайнер збирався повернутися в аеропорт вильоту. Водночас, екіпаж літака не повідомляв про незвичайні обставини під час польоту. Після зіткнення з землею стався вибух.

 

Своєю чергою, у МАУ заявили, що літак був справний, і не припускали помилку екіпажу. 9 січня американський високопосадовець повідомив журналістам, що американські супутники виявили в Ірані запуск двох ракет незадовго до падіння літака. У міжнародній групі журналістів-розслідувачів Bellingcat заявили, що літак могли збити ракетою із секретної іранської військової бази IRSG. Прем'єр-міністри Канади та Великої Британії Джастін Трюдо і Борис Джонсон заявили, що літак був збитий іранською ракетою, можливо, ненавмисно.

 

Згодом Іран визнав, що літак «ненавмисно збила» іранська ракета. 

   

В Ірані спалахнули протести з вимогою відставки верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї після визнання Тегераном збиття літака. За підозрою в організації акцій протестів було затримано посла Великої Британії в Ірані Роберта Макера.

 

Головне слідче управління Служби безпеки України розпочало досудове розслідування за трьома статтями ККУ: порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту; умисне вбивство; умисне знищення або пошкодження майна.

 

Після розмови з іранським президентом Хассаном Рухані Україна офіційно направила Ірану дипломатичну ноту.

 

16 січня представники п'яти держав, громадяни яких загинули в авіакатастрофі, зустрінуться в Лондоні. На зустрічі обговорюватимуть компенсацію та розслідування трагедії.