Українське козацтво мало свій чітко окреслений історичний вік, а реанімувати його неможливо. Донкіхоти звитяжно воюють з вітряками і не усвідомлюють комізму ситуації. Прагматики перегортають сторінку і йдуть далі. Епоху від завершення Другої світової по праву можна назвати добою міжнародних організацій. ООН, МАГАТЕ, ЮНІСЕФ, ОБСЄ і решта могутніх абревіатур без перебільшення вершили історію. Минулий час у дієслові в попередньому реченні – не випадковість. Ця доба минула. Давайте чесно визнаємо цей факт.
Якщо всі песимістичні оцінки ситуації на Балканах, Кавказі, Тайвані справдяться, хто поставить на ООН як організацію, здатну загасити полум'я війни? Чи допомогла вона Україні відновити територіальну цілісність? В романі Івліна Во «Чоловіки у війську» описаний кумедний діалог, коли полковник називає столицею Японії Нагасакі, на що один з молодших офіцерів відповідає: «До певної міри так, сер». Так само можна було б оцінити роль ООН у запобіганні російській агресії.
Ганебна доповідь Amnesty International про українських військових, що начебто неправомірно використовують об'єкти цивільної інфраструктури, неспроможність МАГАТЕ зупинити російський ядерний тероризм на Запорізькій АЕС – все це звук завіси, що опускається на колись дієві і впливові міжнародні організації.
Вийшли з ладу ключові механізми: квоти, представництва, сама присутність Росії та Китаю у таких організаціях робить міжнародні структури неспроможними.
Війна триває. Буде вона світовою чи локальною, одному Господу відомо. Але в ній однозначно будуть переможці. Впаде Україна, тоді ОДКБ, ШОС і «міжнародний трибунал над київським режимом» за участю Ірану та Сирії та різні «антифашистські конгреси» зазвучать по-інакшому. А в Amnesty International і далі знайдуться функціонери, які готуватимуть звіти на догоду Москві. У разі нашої звитяги Радбез ООН має або самоліквідуватися, або крісло РФ в ньому має посісти Україна.
Війна прискорить процеси, які й без того йшли до свого логічного завершення. Міжнародні організації, можливо, житимуть і далі, але в принципово новій якості.