Люди схильні ідеалізувати та романтизувати релігійність українців, але насправді в Україні релігійність має здебільшого ситуативний характер, розповіла Тижню український релігієзнавець Людмила Филипович.
На її думку, високий рівень довіри до церкви в Україні, який визначають різні соцопитування, справді дуже високий, але він не завжди свідчить про дійсний авторитет церкви.
«По-перше, не так багато людей знають, що таке церква, мало знайомі із священством, його покликанням, функціями. Не маючи власного релігійного досвіду, люди схильні ідеалізувати та романтизувати релігійність українців. Насправді, у нас релігійність здебільшого ситуативна. На жаль, українці загалом погано знають основи свого віросповідання, не привчені читати священні писання, не живуть по-релігійному», – розвовіла Филипович.
За словами релігієзнавця, з тих 70%, хто декларує віру в Бога, лише близько 10% можуть підтвердити релігійність знанням і читанням молитов, Біблії, Корану, відвідуванням культових споруд, дотриманням віросповідних вимог, відзначенням свят і пам’ятних дат тощо.
Однією з причин стабільно високого рівня довіри до церкви Филипович вважає зменшення авторитету інших інституцій, зокрема держави, політичних партій і їх лідерів.
Детальніше читайте у інтерв’ю з Людмилою Филипович у черговому номері журналу "Український тиждень".