Релігієзнавець: Митрополит Онуфрій – оптимальна кандидатура для проросійської партії в УПЦ МП

13 Липня 2014, 23:11

 "Усі рішення, прийняті на Синоді 19 червня зводилися до усунення трьох фігур, яких називали ключовими проукраїнськими діячами. Серед них юрист Київської митрополії пан Волинець, який розсилав листи до архієреєв проти змін, які вели до повернення під російський вплив. Митрополита Олександра Драбинка позбавили  права керувати нагородним відділом, а отже позбавити його можливості брати участь в електоральному процесі. Усунули також архімандрита Віктора Бедя, ректора Ужгородського духовного університету Максиміліана Волошина, який дозволяв вольності та очолив рух за помісну автокефальну церкву у середовищі УПЦ МП", – розповів Юраш.

"Ці рішення прийняті, коли митрополит Володимир перебував уже в дуже тяжкому стані, і ці рішення прийняті митрополитом Онуфрієм свідомо, щоб продемонструвати перед Москвою свою лояльність і можливість рішучої дії у відповідному напрямі", – додав релігієзнавець. 

"Штрихи до його портрету також відома уже теза про консерватизм та радикальні монастирські настрої. Попри все з його іменем не пов’язані матеріальні скандали, тому це є оптимальна кандидатура для проросійської партії. Консерватор, чий консерватизм є настільки потужним, що інколи він підписує та підтримує рішення братії Києво-Печерської Лаври, які є більш консервативними за позицію московського Патріарха", – заявив Юраш.

Водночас, на думку Юраша важко сказати, хто очолить проукраїнську партію на майбутніх виборах: "Драбинка усунули від електорального процесу, тому про нього як про кандидата з формальної точки зору не варто говорити, щоправда Архієрейський собор може все. На мій погляд Драбинко був би чудовою, перспективною постаттю, готовою до важливих кроків та рухів. Але він не є архієреєм, він був вікарієм і не має прав для участі без зміни статуту. В цьому таборі є і інші цікаві постаті, які б могли репрезентувати українську церкву, наприклад, митрополит Вінницький Симеон – харизматична та яскрава особистість, організатор і людина близька до президента Порошенка".

Як повідомлялося, Священий синод УПЦ МП призначив митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри 24 лютого.

Також нагадаємо, що митрополит Київський та всієї України Володимир помер 5 липня після важкої хвороби.

Позначки: