Демонополізація ЖКГ.
Необхідно прибрати ЖЕКи як посередника між постачальником/споживачем. Для цього мешканцям треба укладати прямі договори з безпосереднім постачальником послуг і самим контролювати їх якість. Зрушення в комунальній галузі будуть лише тоді, коли у ЖЕКів з’явиться якась альтернатива та конкуренція. Держава повинна заохочувати «розмивання» природних монополій у системі ЖКГ.
Механізми визначення обґрунтованоївартості тарифів.
Необхідно розраховувати точні витрати на кожен будинок, а не працювати за середніми для усього міста тарифами.
Фінансова підтримка процессу модернізації з боку держорганів.
Політичним двигуном має бути центральна влада, а місцева – відповідати за витрачені кошти. Для ОСББ потрібні кредити під низькі відсотки та фінансування за рахунок державних грантів (на капітальні та поточні ремонти будинків). Необхідно упроваджувати енергозберігаючі технології – вони значно (на третину) скорочують витрати. На часі також запровадити страхові механізми захисту житла та складових комунальної інфраструктури.
Самоорганізація та соціалізація ЖКГ.
Сприяти самоорганізації та створенню ОСББ. Залучати громадян до управління житлово-комунальним господарством. Негайно запровадити дієвий механізм для встановлення меж прибудинкової території, та передати її разом із земельною ділянкою під будинком у власність мешканцям, які створили ОСББ. Широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо переваг створення ОСББ. Організація системи навчання для громадян – «як бути ефективним власником свого майна».
Децентралізація.
Свердловини, які б подавали воду в окремих районах, автономні системи опалювання в будинках надають змогу значно заощаджувати на постачанні води та енергії. Сприяти впровадженню інших автономних систем підтримки життєзабезпечення.