Рейтинг брехунів та маніпуляторів 2019 року очолив Рабінович

28 Січня 2020, 12:42

Громадська організація VoxUkraine та фактчекінговий проект VoxCheck склали Рейтинг брехунів та маніпуляторів 2019 року, до першої п'ятірки якого увійшли Вадим Рабінович, Нестор Шуфрич, Олександр Качний, Юлія Тимошенко та Петро Порошенко. Загалом до списку потрапили 16 політиків.

 

 

Так, найбільшими брехунами та маніпуляторами цього рейтингу стали Вадим Рабінович (3,45% правди), Нестор Шуфрич (11,11% правди) та Олександр Качний (14,29% правди) – представники ОПЗЖ.  Натомість до трійки "правдорубів" потрапили Дмитро Разумков (64,71% правди), Артур Герасимов (61,10% правди) та Сергій Власенко (53,6% правди).

 

Як зазначається, найбільше брехні та маніпуляцій стосувалися відкриття ринку землі, цін на газ та електроенергію для населення, ухвалення бюджету. Часто повторювалась теза про те, що фінансування силовиків надмірне, а соціальних потреб – недостатнє. 

 

Дослідники підкреслюють, що у Петра Порошенка в твердженнях з’явилося більше популізму і як наслідок – більше перебільшень та маніпуляцій. Водночас президент Зеленський найчастіше говорить правду, коли мова заходить про здобутки, але коли йдеться про складніші теми – ринкові ціни на енергоносії, стосунки з МВФ чи війну – від президента часто лунає неправда.

“Ми перевірили понад 360 годин політичних ток-шоу на каналі ICTV, 112, NewsOne, 1+1 та ТРК «Україна». Найбільше актуальні проблеми країни коментували представники ОПЗЖ. Маніпулятори та брехуни – ось хто формує порядок денний глядачів українського телебачення. Це прикра ситуація і ми будемо працювати над тим, щоб ще більше спростовувати їхні фейки. Невдовзі запускаємо краудфандингову кампанію для посилення проєкту і більшого впливу саме на телебачення”, – повідомив лідер VoxCheck Максим Скубенко.

 

Нагадаємо, згідно з соцопитуванням Фонду демократичної ініціативи ім. Ілька, 46% українців вважають політиком 2019 року президента Володимира Зеленського.