Реінтеграція Донбасу починає виглядати як пастка Кремля – The Economist

10 Лютого 2017, 13:17

Більшість українців стверджують, що війна на Донбасі є найбільш важливим питанням країни. Тим не менш, як пише The Economist, їм не подобаються запропоновані рішення: менше 10% сприймають мінські угоди позитивно. І хоч український уряд публічно підтримує їх реалізацію, приватні посадові особи говорять, що втілення у життя може мати катастрофічні наслідки.

«З точки зору України і тих, хто їй допомагає, мінські угоди були введені під загрозою застосування зброї. Російські регулярні війська, оснащені артилерією, бронею і зенітними установками, втрутився в середині 2014 року, щоб допомогти сепаратистським збройним формуванням перевершити української армії», – зазначає видання.

Як підкреслює британський журнал, з огляду на економічні проблеми України, Путін очікував, що країна швидко розвалиться, проте, хоча і досі ослаблена корупцією, Україна стабілізувала свою економіку, підштовхнула деякі реформи і відновили свої збройні сили. 

«Проте, Росія теж будує. На сепаратистських територіях вона створила 40-тисячні сили, включаючи 5 тисяч російських військових, відновила місцеву адміністрацію, відремонтувала дорожню інфраструктуру і усунула кількох командирів бойовиків. Тепер Путін сподівається використати мінський процес, щоб включити цю сепаратистську адміністрацію до складу України», – йдеться в матеріалі.У статті наводяться слова головного редактора тижневика «Дзеркало тижня» Юлії Мостової, яка зазначила, що це буде рівносильно імплантації ракової клітини в тіло України.

«Це дало б Росії контроль над частиною електорату і може привести до подальшого розпаду країни. Багато в Києві воліли б зберегти статус-кво», – цитує її слова видання.

Як зазначає британський журнал, Донецька і Луганська області все більше інтегруються в Росію, але не в Україну. Торгівля здійснюється в рублях, школи перейшли на російські освітні стандарти. Росія почала приймати паспорта невизнаних республік, коли люди купують квитки на поїзда і літак.

«Деякі вважають, що Трамп може укласти угоду з Путіним, щоб підштовхнути Україну до реалізації мінських домовленостей на умовах Москви. Це, каже пані Мостова, підняло б питання про те, за що наші солдати б'ються і вмирають всі ці роки», – резюмує видання.