Реєстрація підприємців в інтернеті не вирішує їхніх проблем

15 Серпня 2011, 14:34

За її словами, така практика не є зайвою, однак не одразу ефективна.

«По-перше, така форма реєстрації не є обов’язковою. Тим паче, як показує досвід з введенням, наприклад, реєстрації для зовнішнього незалежного оцінювання в інтернеті, виникає чимало проблем та неточностей з таким типом реєстрації. Звісно, що з часом вона вдосконалиться і дасть певні позитиви. Однак, це не суттєва чи нагальна проблема наразі в підприємців», – стверджує Продан.

Зокрема, за її словами, зараз чимало підприємців мають проблеми із закриттям свого бізнесу.

«Через кризу, Податковий кодекс та інші зміни в законодавстві України чимало підприємців хочуть закрити власний бізнес. Втім, це доволі тривалий і складний процес. Існують об’єктивні причини цього – це тривалий процес повідомлення кредиторів. А також суб’єктивні – протидія податкових органів», – зазначає Продан.

За словами експерта, податківці затягують процес аудиторської перевірки або вимагають додаткові документи, не передбачені для цього законодавством.

«Стримування закриття бізнесу дає можливість владі кивати на статистику і хвалитися, що насправді він існує, хоча реально чимало підприємців можуть не працювати», – додає вона.

За словами Продан, наразі немає реальної статистики щодо кількості підприємців, котрі припинили свій бізнес.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович підписав закон від 19.10.2010 р. № 2609 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» щодо проведення електронної реєстрації».

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв у червні цього року про зростання кількості підприємців.

Нагадаємо, Державна податкова служба констатує збільшення кількості фізичних осіб-підприємців на 24 тис до 2 449 тис у січні-квітні.

Раніше експерти-економісти припускали скорочення кількості суб'єктів малого й середнього бізнесу внаслідок набрання чинності Податковим кодексом.

Податковий кодекс (за винятком низки норм) набув чинності з 1 січня 2011 року.

З 1 квітня в чинність вступили норми кодексу, що регулюють сферу малого й середнього бізнесу.

За словами віце-прем`єр-міністра Сергія Тігіпка, кількість платників податків до 1 квітня скоротилася на 400 тис осіб.

Як повідомляв Тиждень, з початку 2011 року внаслідок посилення фіскального тиску понад 56 тисяч підприємців згорнули легальний бізнес.