«Регіонали» звинувачують Freedom House у заангажованості та некомпетентності

30 Березня 2012, 16:52

Бондаренко висловила здивування з приводу того, що в опозицію в Україні Freedom House необачно «записала» звичайних запорізьких хуліганів, яких затримали за руйнування пам'ятника Сталіну.

«Наприклад, те, що їх експерти в упор не помітили, що українська Феміда карає злочинців незалежно від їх партійності. І це підтверджує статистична інформація, оприлюднена главою МВС Віталієм Захарченко. В якій мова йде про те, що cеред притягнутих до відповідальності за корупцію в 2010-2012 роках, є представники різних політичних сил і значну частину з них складають члени Партії регіонів », – підкреслила депутат.

«На жаль, вочевидь, у звіті Freedom House місця для цієї статистики не знайшлося. Тому варто задатися питанням – хто і яким чином подавав інформацію про стан справ в Україні, якими даними він оперував, і хто ці експерти? Можу припустити, що оцінки, які Freedom House отримував від горе-експертів – некомпетентні, оскільки явно віддають політизацією та умисно не помічають того, що не вкладається в суб'єктивну оцінку, що «в Україні все погано», – підкреслила Бондаренко.

«Хотілося б звернутися до цієї організації і зокрема до тих резидентів, які працюють від її імені в Україні – не варто після цього дивуватися перемозі «регіоналів» на майбутніх виборах. Оскільки самі експерти Freedom House уже визнали, що гідних нам конкурентів – неіснує», – додала Бондаренко.

Показово, що прес-служба Партії регіонів називає Freedom House «так званою Міжнародною правозахисною організацією».

Водночас, колега Бондаренко по партії і фракції, народний депутат Олег Надюша вважає, що у Європі існують громадські організації з гучним ім'ям, думка яких кардинально відрізняється від доповіді Freedom House.

«Freedom House – одна з 2654 громадських європейських організацій. Просто вона більш відома на території України. Вона вправі мати свою точку зору. Але деякі інші громадські організації з гучними іменами мають й іншу думку про стан справ в Україні», – зазначив Надоша.

На його думку, доповідь міжнародних правозахисників готувалася виходячи з «суб'єктивних точок зору, почерпнутих у ЗМІ».

«Об'єктивні показники про підготовку цього документа явно не враховувалися. Я вважаю, при підготовці документа автори діяли за принципом заангажованості», – переконаний «регіонал».

Як повідомлялось, Freedom House знизила на один пункт рейтинг політичних прав в Україні – з трьох до чотирьох. «Український рейтинг політичних прав знизився з 3 до 4 через зусилля влади до придушення опозиції, включаючи політизоване використання судів, застосування жорстких заходів проти ЗМІ та використання сили для розгону демонстрацій», – йдеться у звіті організації.

В цілому, за оцінками Freedom House, Україна продовжує залишатися частково вільною країною.

Нагадаємо, у щорічній доповіді Freedom House «Свобода у світі 2012» (Freedom in the World 2012, оприлюдненій у січні, сказано, за останні два роки Україна з групи вільних демократій перекочувала в розряд частково вільних з трендом до погіршення.