Про це пише «Коммерсантъ-Украина».
Як розповіли в секретаріаті європейської частини КПС, Європарламент ще в травні повідомив Раду про необхідність завершити обрання керівництва комітету до 7 червня, щоб провести спільне засідання КПС до літніх канікул.
"Ще залишаються шанси провести засідання в першій половині липня. Але для цього процедура формування української делегації повинна завершитися не пізніше 7 червня. Ми повідомили: спочатку завершіть формування делегації, а потім ми будемо вести переговори про дату", – заявив представник Європарламенту.
Співрозмовник нагадав, що Україна через конфлікт навколо складу КПС раніше вже зірвала узгоджену дату засідання – 3-5 квітня.
Проте нинішній дедлайн також буде зірваний, визнаються в Партії регіонів. Перший заступник голови комітету з питань європейської інтеграції Ірина Бережна вчора запевнила видання, що на цьому тижні засідання української частини КПС, на якому міг би бути обраний співголова від ПР, гарантовано не відбудеться. Вона відмовилася коментувати перспективи, зазначивши, що позиція Партії регіонів ще не вироблена.
Джерело в ПР додає, що зараз у фракції ведеться дискусія не тільки по кандидатурі співголови, а й про допустимість роботи КПС в нинішньому складі: "Є люди, які виступають за скасування принципу співголовування і за те, щоб ПР одноосібно його очолила, а також за переформатування складу української частини КПС і збільшення квоти ПР".
У секретаріаті європейської частини КПС з жалем сприйняли інформацію про поточні проблеми в українській частині комітету та розповіли виданню, що тепер робота органу буде заблокована мінімум до середини вересня.
"Будемо концентруватися на можливості провести засідання КПС 16-20 вересня. Однак, знаючи особливості українського політичного життя, я не став би з упевненістю стверджувати, що і ця дата не зміститься", – сказав представник ЄП, зазначивши, що напередодні вільнюського саміту Східного партнерства навіть вереснева зустріч "з політичної точки зору пройде дуже пізно".
В опозиції є своя версія причин зриву роботи комітету. Глава КПС в Раді минулого скликання і член нинішнього складу комітету Борис Тарасюк ("Батьківщина") запевнив, що ПР свідомо блокує його роботу, побоюючись критики дій української влади з боку даного органу.
"Очевидно, в Партії регіонів не хочуть, щоб Києву зайвий раз нагадували про умови підписання угоди про асоціацію, виставлених європейською стороною. У тому, що КПС прийме рішення з даного питання, сумнівів немає, оскільки половина голосів у комітеті у депутатів Європарламенту, а їх підтримує українська опозиція", – вважає народний депутат.
Нагадаємо, у березні ЗМІ повідомили, що протиріччя між владою і опозицією ставлять під загрозу роботу КПС "Україна-ЄС" – органу, який забезпечує взаємодію Верховної Ради та Європарламенту.
24 травня в перерві пленарного засідання Верховної Ради відбулося перше засідання комітету парламентського співробітництва. Присутні члени комітету проголосували за обрання двох співголів комітету, одним з яких було обрано Петра Порошенка. Представника від ПР обрано не було.
ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що конфлікт, котрий виник під час першого засідання, пов'язаний з тим, що у ПР вважають, що керівництво комітету не можна ділити з опозицією і необхідно, всупереч колишнім домовленостям, домогтися призначення свого голови.
Як відомо, нещодавно депутат Європарламенту Павло Коваль висловив стурбованість тим, що комітет Ради з питань євроінтеграції досі не призначив делегацію з парламентського співробітництва України і ЄС.