Регіонали з комуністами зібралися написати власний звіт про побитих у Києві журналістів

2 Липня 2013, 18:02

Ярема повідомив, що сьогодні представники КПУ і Партії регіонів працювали лише половину часу засідання ТСК.

“Потім залишили засідання, незадоволені тим, як я веду засідання комісії, і пообіцяли, що вони підготують свій звіт Тимчасової слідчої комісії”, – сказав він.

За словами Яреми, у зв’язку з тим, що правоохоронні органи не надають ТСК об’єктивну інформацію або ж взагалі не відповідають на звернення комісії, вирішено всі звернення робити через депутатські запити.

Крім того, на наступне засідання ТСК вирішено запросити 4 представників опозиційних політичних сил з регіонів, яким не дали можливості дістатися до Києва на акцію 18 травня, а також керівників обласних управлінь міліції.

Ярема повідомив, що сьогодні або завтра попросить голову Верховної Ради Володимира Рибака включити до порядку денного пленарного засідання проект постанови про введення до складу ТСК позафракційного народного депутата Олеся Донія.

Нагадаємо, наприкінці червня представники ПР та КПУ, які входять до слідчої комісії, відмовилися підписувати звіт ТСК про побиття журналістів, мотивуючи таке рішення необ'єктивністю та політичною заангажованістю підготовленого документу.

Як повідомлялося, 18 травня вдень на вул.Велика Житомирській у Києві виник конфлікт між представниками опозиції і групою невідомих молодих людей спортивної статури, який згодом переріс у бійку. Молоді чоловіки почали кидатися пляшками з водою і камінням. У результаті кілька людей отримали тілесні ушкодження.

Під час інциденту постраждали журналістка 5-го каналу Ольга Сніцарчук і фотограф видання "Комерсант" Влад Содель.

Бійка проходила під час акції опозиції "Вставай, Україно" (на Софійській площі) і мітингу під егідою Партії регіонів (на Європейській площі). Інцидент стався поряд з будівлею київського главку МВС.

Міліція проводила службове розслідування у зв'язку з інформацією про неналежну реакцію співробітників міліції на інцидент і за результатами розслідування привернула ряд керівників середньої ланки до дисциплінарної відповідальності. Також були звільнені заступник начальника столичного главку і керівник київського "Беркута".

21 травня по підозрою в хуліганстві на акціях було затримано жителя Київської області Вадим Тітушко, проте 22 травня Шевченківський райсуд ухвалив рішення відпустити його під заставу в 22,94 тис грн.