Регіонали з комуністами “автоматизували” пошук і процедуру покарання автомобілістів-порушників

16 Січня 2014, 16:43

Відповідний закон, прийнятий депутатами на засіданні в четвер, вводить автоматичну фото- і відеофіксацію таких правопорушень, як перевищення обмеження швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, порушення заборони транспортним засобам пересуватися тротуарами і пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху, а також порушення правил пересування через залізничні переїзди.

Якщо фото- або відеофіксація встановить одне із зазначених правопорушень, ДАІ на підставі отриманої інформації встановлює особу, за якою закріплено транспортний засіб, що порушила ПДР. Порушнику, якщо це фізична особа, поштою надішлють фотознімок транспортного засобу, зроблений при здійсненні правопорушення, і постанову про адміністративне стягнення за порушення ПДР.

Крім того, порушник в постанові отримає адресу веб-сайту в інтернеті, де зможе ознайомитися з відеозаписом порушення.

Протягом 10 днів після отримання постанови особа повинна сплатити штраф, або оскаржити постанову в суді і довести, що транспортний засіб і номерний знак більше не належать їй, або довести те, що під час скоєння правопорушення за кермом була інша особа.

Якщо транспортний засіб, зафісований під час скоєння правопорушення, закріплений за певною установою, то керівник даної установи повинен протягом 5 днів після отримання запиту повідомити, хто керував транспортним засобом під час порушення.

"У разі притягнення порушника до відповідальності відповідно до закону, застосовується мінімальний розмір штрафу, передбачений відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення. При цьому, якщо особа оплачує зазначений штраф протягом 5 днів з дня отримання постанови, такий мінімальний розмір зменшується в 2 рази", – йдеться в пояснювальній записці до закону .

Крім того, автори закону в пояснювальній записці зазначають, що на сьогоднішній день в Україні застосовуються напівавтоматичні системи фото- та відеофіксації, які поліпшили рівень фіксації правопорушень, але не дають істотного ефекту.

"Застосування ж повністю автоматичних систем фото- і відеофіксації правопорушень… дозволить удосконалити не тільки процес фіксації, а й максимально автоматизують процедуру розгляду відповідних категорій адміністративних справ", – сказано в пояснювальній записці.

Нагадаємо, що сьогодні провладна більшість у Верховній Раді проголосувала за прийняття бюджету на 2014 рік, не обговорюючи його. Після цього депутати почали голосувати за інші закони. При цьому вони не користувалися електронною системою "Рада", а просто піднімали руки. Опозиція не голосувала.