«У Джеффрі Пайятта як кар'єрного дипломата величезний досвід, але цей досвід ніяк не пов'язаний з регіоном Центральної та Східної Європи. Думаю, що поки про Україну він знає мало. Вибір такої кандидатури відрізняється від сформованих традицій, адже всі сім його попередників до свого призначення займалися питаннями нашого регіону», – підкреслив заступник генерального директора Центру ім. Разумкова Валерій Чалий, пише «КоммерсантЪ-Украина».
«Що це значить: переміщення України в переліку пріоритетів США або бажання використовувати високий професіоналізм Джеффрі Пайятта – покаже час», – додав Чалий.
На його думку, більш доцільно було би продовжити місію посла Теффта до президентських виборів 2015 року.
Водночас, народні депутати кандидатуру Пайятта сприйняли по-своєму.
«Я не думаю, що його досвід роботи в Південній і Центральній Азії свідчить про те, що нас прирівнюють до країн цього регіону. Але призначення на цю посаду людини, яка не працювала у країнах колишнього СРСР – це прецедент, і це цікаво», – заявив член комітету Верховної ради із закордонних справ, народний депутат від ВО «Батьківщина» Володимир Ар’єв.
У свою чергу, в Партії регіонів можливе призначення Пайятта назвали «спробою переформатувати відносини» з Україною, у зв'язку з такими позитивними сигналами, як відмову нашої країни від використання високозбагаченого урану і готовність підписати угоду про асоціацію з ЄС.
«Посол США, який є фахівцем за іншими напрямками, як раз може дати поштовх нашим відносинам. Нова людина завжди шукає якісь позитивні моменти. Це дає можливість по-новому подивитися на нашу ситуацію», – вважає голова делегації Верховної Ради у ПАРЄ, народний депутат від Партії регіонів Іван Попеску.
Як повідомлялося, президент США Барак Обама має намір призначити наступним послом в Україні Джеффрі Пайатта, який є експертом у справах Азії.