Регіонали у пошуках “порядності” саботують роботу комітету європейської інтеграції

16 Травня 2013, 08:49

15 травня комітету Верховної ради з питань євроінтеграції через відсутність кворуму не вдалося провести засідання: на нього не прийшов жоден із представників парламентської більшості. За 43 хвилини до початку засідання до секретаріату комітету надійшов лист за підписом трьох народних депутатів від Партії регіонів: першого заступника глави комітету Ірини Бережної, заступника глави Інни Богословської та секретаря Олени Нетецької, повідомляє "КоммерсантЪ Украина".

Вони повідомили, що "не братимуть участі в роботі комітету" під головуванням Григорія Немирі, оскільки сумніваються, чи відповідає він "критеріям чесності, добропорядності, законності дій та європейським стандартам".

Приводом для претензій депутатів від ПР стали опубліковані в інтернеті платіжні документи, що нібито свідчать про оплату піар-кампанії "Батьківщини" з рахунків в офшорних зонах: у цих документах фігурує прізвище Григорія Немирі.

У листі також посилаються на що з'явилися в інтернет-виданнях думки про те, що "Немиря витрачав європейські гранти на особисті потреби і рекламу Юлії Тимошенко на Заході".

Члени ПР зажадали, щоб глава комітету прокоментував всі пролунали на його адресу закиди.

В опозиції впевнені в тому, що претензії надумані.

"Колеги з ПР просто саботують роботу комітету", – заявив Григорій Немиря.

 "Це свідчить про їх бажання підірвати процес євроінтеграції, заблокувавши затвердження необхідних законів", – вважає Борис Тарасюк ("Батьківщина").

 "Можливо, мета їхньої гри – поставити під питання повноваження глави комітету. Але неясно, яке відношення ПР має до цього посту, якщо він не входить у квоту цієї фракції", – додав Степан Курпіль (Батьківщина).

У ПР підтвердили, що підсумком протистояння може стати відставка Немирі.

"У той період, коли країна семимильними кроками рухається шляхом євроінтеграції, головою комітету не повинен бути людина, чия репутація може виявитися заплямованою. Тому ми хочемо отримати від нього відповіді", – заявила Ірина Бережна, уточнивши, що також звинувачує колегу "в неодноразових грубих порушеннях регламенту".

Інна Богословська уточнила, що ПР не оспорює квоту "Батьківщини" і, якщо дійде до відставки, погодиться на призначення головою комітету пана Тарасюка, відомого ще більш критичним ставленням до ПР.

"У Бориса Тарасюка репутація абсолютно добропорядного, пристойного політика. Так, у нього є політична позиція, але він не замішаний у всіляких скандалах", – впевнена пані Богословська.

Хоча звинувачення на адресу Немирі з'явилися в інтернеті вже давно, автори листа запевняють, що звернули на них увагу лише після пікету противників Григорія Немирі, що відбувся у вівторок.

Богословська, втім,  не стала спростовувати припущення про те, "такі пікети самі по собі не проводяться".

 "Як і всі пікети – і з боку влади, і з боку опозиції – це політична боротьба. І якщо людина (Григорій Немиря. – Ред.) не розуміє умов політичної роботи в парламенті і не може організувати роботу комітету, то це його проблеми ", –  пояснила вона.

Реальною ж причиною демаршу, за даними джерел", є давній конфлікт опозиції і більшості навколо формування комітету парламентської співпраці Україна-ЄС (КПС).

Сторони розходилися в принципах підрахунку квот у цьому об'єднанні. Після тримісячного конфлікту голова Верховної ради Володимир Рибак став на бік опозиції, схваливши її версію складу КПС. Представники ПР покладають провину за це на пана Немирю, стверджуючи, що він підробив документи, подані на підпис спікеру.

Як повідомлялось, Подільський райсуд визнав діяльність колишнього віце-прем'єра протиправною і зобов'язав його надати інформацію за запитами Асоціації "Український правозахисний альянс" щодо походження грошей, якими він розплачувався за піар екс-прем’єра Тимошенко.

Нагадаємо, 19 грудня заступника голови партії "Батьківщина" Григорія Немирюдопитали в Генеральній прокуратурі щодо фінансування діяльності партії з-за кордону.

Генеральна прокуратура розпочала перевірку джерел фінансування виборчих кампаній партії "Батьківщина" в 2007-2010 роках. У ГПУ підозрюють, що партія незаконно отримала близько $100 млн від офшорних кампаній. Приводом для початку розслідування послужили документи, згідно з якими партія фінансувалася з рахунків офшорних компаній.

У "Батьківщині" фінансування з офшорних фірм заперечують.