Про це пише "Коммерсант-Украина" з посиланням на свої джерела.
"Парламентська більшість готується змінити постанову, прийняту тиждень тому, створивши 29 комітетів і одну спецкомісію", – пише видання.
"У нас кількість комітетів визначається не робочою доцільністю, а необхідністю поділу портфелів", – сказав лідер Компартії Петро Симоненко, який брав участь у переговорах у спікера.
"За останніми даними, передбачалося розділити комітет з питань податкової та митної політики, а також комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, з якого буде виділений комітет з підприємництва", – зазначив Симоненко.
Обидва поділених комітети входять в квоту Партії регіонів (ПР). Створені на їх основі комітети також очолять депутати ПР, зазначає газета.
Причиною дроблення комітетів стало те, що в парламенті виявилося занадто багато регіоналів, які претендують на керівні посади.
У ході переговорів про формування уряду президент вирішив залишити в Раді майже всіх віце-прем'єрів з колишнього складу Кабміну, зазначають джерела видання. Зокрема, в.о. віце-прем'єра Сергій Тігіпко претендує на посаду голови створюваного комітету з питань податкової політики.
Джерела газети також зазначають, що парламентська більшість вивчає й інші варіанти дроблення комітетів. Зокрема, пролунала пропозиція розділити комітет з питань верховенства права та правосуддя на комітет з питань правосуддя і спеціальну комісію з питань верховенства права. При цьому планується, що новий комітет очолить регіонал Сергій Ківалов.
Нагадаємо, 13 грудня Рада затвердила перелік з 27 комітетів і однієї спеціальної комісії, які будуть діяти в новому скликанні.
Однак вчора голова Верховної ради Володимир Рибак заявив, що в парламенті нового скликання буде 30 комітетів, а не 27, як планувалося раніше.
При цьому спікер зазначив, що новий розподіл узгоджено з усіма фракціями. Тим часом в опозиції наполягають, що ще не дали своєї згоди.
Так, джерело "Коммерсант-Украина" в УДАРі зазначило, що "опозиції пропонують різні варіанти, дискусія триває". А за словами джерела у фракції "Батьківщина", остання схема поділу комітетів припускала, що "Батьківщині" відійде дев'ять постів голів комітетів, УДАРу – три, "Свободі" – один. Однак створення двох нових комітетів під керівництвом ПР порушить квотний принцип поділу керівних посад.
Раніше джерела Тиждень.ua повідомили, що вже фактично затверджено розподіл комітетів у пропорції: 13 – опозиційним фракціям, 15 – провладним.