Зокрема, розглядається варіант, згідно з яким фінансувати діяльність організацій зможуть тільки громадяни України.
Цю інформацію підтвердив заступник глави фракції "регіоналів" Вадим Колесніченко.
"Ми створили неформальну робочу групу, яка працюватиме над цим питанням. Ми з Єфремовим обговорювали цю тему і зараз готуємо варіанти вирішення існуючої проблеми. А вона полягає в тому, що ми повинні чітко знати, на які цілі витрачаються гроші іноземних держав на території нашої країни ", – заявив Колесніченко.
За його словами, в законопроекті в першу чергу необхідно буде передбачити врегулювання порядку отримання грантів громадськими організаціями.
"Завдання поставлене: ми повинні чітко реагувати на питання боротьби з екстремізмом і діяльність, спрямоване проти існуючої влади. Якщо гроші йдуть на добродійність, вони повинні йти на добродійність або на інші демократичні інститути, а не на підготовку революцій", – заявив заступник глави фракції ПР.
При цьому Вадим Колесніченко підкреслив, що при розробці законопроекту в Партії регіонів врахують досвід країн Євросоюзу та Росії.
У свою чергу народний депутат Олена Бондаренко (ПР) зазначила, що "у деяких країнах громадські організації фінансуються виключно громадянами своєї країни, оскільки часто є спокуса для іноземних держав та фондів спрацювати за таким принципом: хто замовляє музику, той вибачте, дівчину і танцює". Вона додала, що це не єдиний варіант фінансування, який обговорюється, і до підсумків дискусії з цього питання "ще далеко".
За даними джерел у фракції Партії регіонів, ідея підготувати проект закону, що встановлює контроль над фінансуванням українських громадських організацій іноземними донорами, виникла в керівництві ПР два тижні тому, а вже на початку цього тижня питання обговорювалося на закритому засіданні фракції.
Зазначимо, що раніше голова фракції ПР Олександр Єфремов в інтерв'ю луганської телекомпанії ЛОТ заявив, що, за його інформацією, "зовнішні інвестори", одним з яких нібито є американський фінансист Джордж Сорос, виділили кошти на підготовку людей для реалізації в Україні проектів "по варіанту Північної Африки".
Зараз діяльність громадських організацій в Україні регулюється законом "Про об'єднання громадян" від 16 червня 1992 року. Згідно зі ст. 22 закону, в якій наводиться перелік обмежень на отримання фінансування з-за кордону, тільки політичні партії не мають права отримувати гроші від іноземних держав, міжнародних організацій та іноземних громадян.
21 квітня Верховна Рада розгляне в першому читанні законопроект "Про громадські організації", який повинен замінити чинний закон "Про об'єднання громадян". Норм про обмеження фінансування громадських організацій в ньому немає.