«Регіонали» платять мітингувальникам під Радою 130 грн, опозиція – 60 грн?

5 Червня 2012, 09:51

За кілька днів до мітингу, а саме 31 травня, в інтернеті традиційно почали з’являтися повідомлення про «набір масовки» на платний мітинг. Організатори обіцяли заплатити учасникам від 100 до 135 гривень. Час, впродовж якого необхідно було «працювати» – з 8 ранку до 4-5 вечора. Розрахуватися з «мітингувальниками» обіцяли одразу по закінченні акції.

Однак, 4 червня, у понеділок, та ввечері 3 червня, окремі «рекрутери» раптово заявили про «зміну сторони». Організатори заявили, що від Партії регіонів готуються провокації, відтак – масовки збиратимуть, але вже на підтримку української мови.

«Так, ми раніше говорили, що стоятимемо від Партії регіонів 5 червня. Однак в мене є інформація, що там готуються провокації, може бути «заворуха». Я не хочу мати із цим нічого спільного. Масовку збиратимемо на підтримку української мови. Збір на 9 ранку на Європейській площі. Оплата – 60 гривень. Мітинг десь до першої-другої години», – розповів організатор Єгор  кореспондентові Тижня.

Напередодні акції один з її організаторів на ім’я Андрій підтвердив, що за закон «Про мови» таки збиратимуть масовку. У телефонному коментарі Тижню він зазначив, що умови оплати залишилися незмінними, однак збір на мітинг почнеться рано.

«Скажу одразу – будемо стояти за Партію регіонів. Збираємося на 6:30 біля виходу з метро Хрещатик, що в бік Інститутської. Запізнень не повинно бути, нікого не чекаємо. Стояти потрібно від 8 ранку і до 4 вечора. Оплата – 130 гривень, віддаємо гроші одразу по закінченні. Записатися можна одразу на місці, подзвонивши мені попередньо», – сказав рекрутер під час телефонної розмови.

Як повідомлялося раніше, сьогодні під стінами парламенту пройде акція опозиційних політичних партій «За мову! За Батьківщину!», учасники якої виступають проти ухвалення «мовного» законопроекту «регіоналів».

Тим часом вночі до Маріїнського парку почали звозити людей, які нібито братимуть участь в акції від Партії регіонів.

Біля парламенту також заплановане проведення позачергових сесій Івано-Франківської та Львівської обласних та міських рад.

Також під стінами Ради пройде позапартійна акція у рамках кампанії «Займіться ділом, я не язиком!» на захист української мови. Серед її учасників – дисиденти, письменники, співаки, мовознавці та багато інших небайдужих. Подібні акції відбудуться і в інших містах, приміром, у Алчевську, Вінниці, Кіровограді, Одесі, Ужгороді, Чернігові та ін.

24 травня обговорення законопроекту про мовну політику у Верховній Раді закінчилося бійкою, після якої було госпіталізовано депутата від фракції БЮТ Миколу Петрука. Пізніше стало відомо, що БЮТівцю Степану Курпілю під час бійки зламали палець на руці.