"Я взагалі не бачу сьогодні необхідності говорити про перегляд цього закону. Ми не розглядаємо таку можливість на сьогоднішній день", – зазначив він.
"Закон приймався в тих умовах, які були реальні. Хто створив їх – суд розбереться", – додав регіонал.
Відповідаючи на питання, чи буде мовний закон легітимізований до вересня, Рибак заявив: "Я на сьогоднішній день такої можливості не бачу".
"Нехай Конституційний Суд розгляне це питання. І якесь буде рішення. Я думаю, якщо будуть якісь деталі, то ми можемо розглянути деталі, які є при прийнятті цього закону. Але на даний момент я їх не бачу, давайте почекаємо, закон повинен підписати глава Верховної Ради", – уточнив депутат.
Як повідомлялось, експерти вважають, що нинішній склад парламенту вже нічого не змінить у мовній політиці нинішньої влади. Зокрема, зареєстровані опозиціонерами законопроекти про мову можуть бути розглянуті нинішнім складом парламенту, однак не ухвалені.
Нагадаємо, 3 липня був ухвалений в цілому закон «Про основи державної мовної політики» (автори Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов, обидва з Партії регіонів). "За" проголосувало 248 карток народних депутатів.
У Верховній Раді також зареєстровано два законопроекти від опозиції: законопроект «Про обов'язкове володіння та використання державної мови» Ігоря Палиці (НУ – НС) та законопроект «Про державну мову» Миколи Катеринчука (НУ – НС).
Читайте також Мовна війна: перехід до холодної фази та розширення ареалу