Регіонали не подавали поправки до резолюції ПАРЄ про виключення пункту про звільнення Тимошенко

2 Жовтня 2013, 09:04

За словами Соболєва, також у резолюції, підготовленій Моніторинговим комітетом ПАРЄ за підсумками дворічного моніторингу, "абсолютно справедливо зазначено, що Україна, завдяки спільній позиції більшості та опозиції, зробила низку проривів у сфері законодавства, яке наближує нас до Європейського Союзу, зокрема, ухвалено низку так званих антикорупційних законів, закони, які встановлюють прозорі правила гри на економічних ринках, врегульоване законодавство щодо захисту прав людини".

"Але залишається невиконаним ключовий пункт, про який наголошується в Резолюції – це питання незаконності засудження з політичних мотивів лідера опозиції Юлії Тимошенко", – підкреслив Соболєв та додав, що в Резолюції ПАРЄ наголошується на необхідності негайного вирішення цього питання.

За його словами, фактично ця Резолюція, напередодні саміту у Вільнюсі, є останнім попередженням українській владі про те, що євроінтеграція неможлива без вирішення питання Тимошенко та без вирішення питання реформування судової гілки влади та прокуратури.

На думку Соболєва, той факт, що організація, яка об’єднує 47 країн Європи, підтримала цю Резолюцію, "є свідчення того, що ми стоїмо фактично на півкроку від вирішення ключового питання – чи ми будемо рухатися вперед до Європи. Однак, за його словами, у Резолюції чітко вказано, що європейський вектор розвитку України можливий тільки у разі вирішення питання Юлії Тимошенко.

Окрім того, Соболєв повідомив, що вперше за останні роки представники Партії регіонів в ПАРЄ не подали поправку про те, щоб виключити з Резолюції пункт про звільнення Тимошенко та про незаконність її засудження.

"Це свідчить про те, що в Україні всі розуміють, що питання Тимошенко є нагальним та без його вирішення ми рухатися далі не зможемо", – переконаний політик.

Нагадаємо, 1 жовтня депутат від "Батьківщини" Володимир Ар'єв  повідомив, що ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій міститься заклик звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко.

"Там є пункт 20.8: "Асамблея закликає владу України – запровадити нещодавно прийняті закони і стратегії з забезпечення незалежної і неупередженої судової системи, яка повністю дотримувалася би принципів верховенства права, і використати наявні юридичні засоби щодо звільнення пані Юлії Тимошенко, враховуючи те, що судова процедура, яка призвела до її засудження, викликала серйозну критику", – цитує документ депутат.

"При цьому в тексті доповіді міститься жорстка та безкомпромісна оцінка діям української влади", – додав Ар'єв.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила декларацію, у якій закликали Україну докласти максимум зусиль для наближення до Євросоюзу.