У ПР стверджують, що їхню ініціативу схвалили всі фракції, повідомляє "Комерсантъ-Україна".
20 березня за відсутності представників ЗМІ відбулося засідання регламентного комітету. Одним з головних питань, винесених на розгляд, стали переходи народних депутатів між комітетами. Про підготовку ротацій розповіли представники комітету з питань європейської інтеграції. Голова фракції ПР Олександр Єфремов зареєстрував у секретаріаті Верховної ради заяву про вихід з даного комітету народного депутата Віктора Тихонова і про вступ до нього двох інших представників ПР – Інни Богословської та Івана Мирного. Богословська за пропозицією ПР повинна отримати статус заступника глави комітету. Це дозволить парламентській більшості одержати більшість голосів у комітеті: 8 з 16 у ПР, ще 1 – у Компартії.
«Наш комітет у минулому скликанні вважався найбільш тихим. Тепер на кожному засіданні йдуть політичні баталії. А з приходом Богословської робота і зовсім перетвориться на шоу », – поділився один зі старожилів комітету.
У регламентному комітеті підкреслюють, що ротація не обмежується еврокомітетом.
«Мова йде не тільки про комітет з євроінтеграції. Ми підтримали 47 переходів між комітетами депутатів від різних фракцій », – заявив голова регламентного комітету Володимир Макеєнко.
Він запевнив, що всі переходи узгоджені з опозицією.
«Є всі погодження, всі підписи лідерів фракцій – Кличко, Яценюка. Без їх схвалення я б не поставив на голосування в комітеті жодне рішення про перехід депутатів », – стверджує голова профільного комітету.
Представники опозиції у відповідь звинуватили Макеєнка в брехні і порушенні регламенту.
«Регламент передбачає обов'язкове погодження переходів депутатів з головами фракцій і затвердження проекту на погоджувальній раді. Ні першого, ні другого не проводилося, – заявив перший заступник регламентного комітету Андрій Пишний ("Батьківщина"). – По кожному пункту ротації ми висловили свої зауваження і запропонували відхилити їх. Але у ПР разом з КПУ є більшість».
За словами Пишного, пропозиції ПР міняють баланс представництва по декільком комітетам, які в опозиції вважають «критично важливими». Мова йде, зокрема, про комітет з питань верховенства права та правосуддя (сьогодні ПР контролює 5 з 12 голосів), комітет із боротьби з організованою злочинністю і корупцією (6 з 13 голосів).
Рішення регламентного комітету має бути затверджене в сесійній залі. Члени комітету припускають, що воно буде внесено до порядку наступного пленарного тижня, 2-5 квітня. Зупинити процес опозиції не вдасться, визнає Пишний: «Але ми на пленарному засіданні обов'язково висловимо свій протест і розповімо про порушення, що відбувалися в регламентному комітеті».
Головним аргументом опозиції є необхідність дотримання квотного принципу, який враховувався при первісному формуванні персонального складу комітетів. Тим часом у Партії регіонів є аргумент, який виправдовує ротацію. На поточному пленарному тижні фракція ПР поповнилася ще одним членом – в неї вступив «мажоритарник» Іван Мирний.
Зростання чисельності ПР з 208 до 209 осіб критично важливе для партії влади. Так, раніше квота ПР у комітеті з євроінтеграції становила 7,48, або округлено – 7 осіб, а після приєднання пана Мирного виросла до 7,51, округлено – 8 чоловік. Таким чином, ПР зможе обгрунтувати, що перехід ключових комітетів під їх контроль не порушує квотний принцип і не ущемлює права опозиції.