Регіонали хочуть звести персональне голосування в Раді до “оповіщення дзвінком”

Акценти
26 Листопада 2012, 08:54

Як пише газета "Коммерсант-Украина", не виключено, що система персонального голосування, запропонована ПР, буде кардинально відрізнятися від варіанту, на якому наполягають в опозиції.

"У регламенті йдеться про електронну систему голосування – сенсорна клавіша, яка практично встановлена, може використовуватися, але дискусія ще триває. Є такий варіант, що для голосування може бути відведений один день пленарного тижня. Ще один варіант – за півгодини до голосування оповіщати дзвінком, як в конгресі США", – розповів представник президента в Раді Юрій Мірошниченко.

Офіційна позиція фракції з цього приводу буде готова в середу, 28 листопада, зазначив депутат.

В опозиції вважають, що Партія регіонів, виступаючи із зустрічними пропозиціями, "просто заговорює зуби".

"Не має значення, скільки днів на тиждень голосувати. Ніякого відношення до персонального голосування ці дні або годинник не мають!" – обурився Валерій Карпунцов (УДАР).

"Зрозуміло, що їм (ПР – Ред.) це невигідно, і вони з'їжджають. Мало того , що у них немає більшості зараз, так ще й при персональному голосуванні ніколи не буде голосів", – додав він.

У свою чергу свободівець Руслан Кошулинський нагадав, що якщо ПР не виконає вимогу про персональне голосування, опозиція не братиме участі у підготовці роботи наступного скликання парламенту.

"Вимога про особисте голосування депутатів – це також вимога суспільства. Мені здалося, що в більшості це розуміють", – резюмував Кошулинський.

Нагадаємо, у п'ятницю, 23 листопада, керівники партій, що пройшли до Верховної Ради VII скликання, за зачиненими дверима обговорили можливість впровадження системи персонального голосування депутатів, на якому наполягають представники опозиції.

Наступне засідання робочої групи з підготовки першого засідання Ради нового скликання заплановане на 28 листопада.

90