«Регіонали» дали зрозуміти, що їх реакція на критику ЄС не передбачена двосторонніми угодами

14 Лютого 2011, 19:13

«Кожен політик як в Євросоюзі, так і в Україні може висловити свою позицію, в цьому і полягає суть ідеї плюралізму думок. Проте не можна ототожнювати між особистою думкою того або іншого політика і офіційною позицією держави або цілого союзу держав, яким являється ЄС”, – підкреслив Вечерко, повідомили Тижню в прес-службі Партії регіонів.

За ловами Вечерка, напрями у двосторонніх стосунках України і ЄС визначають діючі міжнародні договори і резолюції, прийняті сторонами у відповідному порядку.

«Прирівнювати до них оцінки політиків, тим більше висловлені у приватному порядку, неправильно як з дипломатичної точки зору, так і з правової», – додав він.

Як повідомлялось, президент Європарламенту Єжи Бузек на конференції, присвяченій розвитку Європи після Лісабонського саміту, висловив занепокоєння погіршенням ситуації в Україні щодо свободи висловлювання і свободи ЗМІ, а також тенденціями використання карного законодавства для залякування опозиційних політиків.

Крім того, заступник помічника Держсекретаря США, який відповідає за відносини з Росією, Україною, Молдовою і Білоруссю, Деніел Рассел заявив, що Сполучені Штати Америки застерігають владу України від вибіркового кримінального переслідування опозиції.

У відповідь, президент України Віктор Янукович, під час візиту до Польщі пояснив, що українські корупціонери «брешуть без совісті, перекручують факти, за накрадені гроші винаймають наймитів в Європі, США та в середині країни… та дезорієнтують весь світ та українське суспільство».

Водночас представники Партії регіонів Леонід Кожара, Олег Надоша, Ірина Бережна, Іван Попеску та Анатолій Кінах у відкритому листі на адресу президента Європейського парламенту Єжи Бузека написали, що в Україні не практикується вибіркове застосування законодавства та відсутні політичні репресії, а лише викорінюється корупція.