Водночас вона прямо не відповіла на запитання, чи готова вона письмово дати згоду на використання після смерті її органів, щоб бути прикладом.
«Це не те, що бажання, це рішення кожної людини», – зазначила вона.
Бахтєєва наголосила, що кожен українець в індивідуальній формі повинен це вирішити.
«У кожної людини є свої підходи щодо збереження цілісності свого тіла після смерті. У кожної людини є свої релігійні, правильно, звичаї. Тож, я думаю, що кожна людина має право вирішити це індивідуально», – сказала вона.
«Але дати сьогодні законопроектом презумпцію згоди вилучення органів без письмового повідомлення людини після смерті я вважаю, що на сьогоднішній день абсолютно ми не готові», – заявила політик.
Вона також зауважила, що недавно в Німеччині звузили можливості трансплантації органів.
«Тому що почали вилучати, вибачте, практично всі органи у людини», – зазначила Бахтєєва.
«Звузили, що тільки людина пише презумпцію згоди на якийсь орган. Нирка, значить це буде тільки нирка», – пояснила вона.
Представник Партії регіонів додала, що питання криміналізації можуть бути не тільки в нашій країні.
«Тобто. Якщо були закиди, вони були. Якщо вони будуть, то вони теж можуть бути. Це є у всіх країнах», – резюмувала депутат.
Як повідомлялося раніше, Міністерство охорони здоров'я України розробило законопроект, згідно з яким кожен українець зможе стати донором органів після своєї смерті, якщо не встигне написати відмову від цього.