«Ми будемо продовжувати боротьбу, щоб цей закон не був проголосований у другому читанні. Це наша позиція. Це позиція офісу президента. І тут я можу відповідати за його точку зору. Тому що як пройде голосування у парламенті і чи буде воно взагалі – це та робота, яку ми ще повинні зробити», – сказав Мірошиченко.
Він також висловив переконання, що ця законодавча ініціатива не на часі.
Як повідомлялось, в опозиції вважають, що законопроект про наклеп є «димовою завісою», який влада проштовхує для відволікання уваги суспільства від порушень під час виборчої кампанії.
Тим часом, експерти вважають, що у разі ухвалення парламентом законопроекту про кримінальну відповідальність за наклеп вцілому найбільший ризик кримінальної відповідальності матимуть журналісти, котрі займаються розслідуваннями, оприлюдненням інформації про корупційні дії та зловживання влади.
Експерти також переконані, що ухвалення цього законопроекту в першому читанні є своєрідною «пробою пера», оскільки, якби нинішня влада мала вірних прихильників, їй не потрібен би був такий закон.
Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект, який передбачає запровадження кримінального покарання за наклеп, в тому числі у вигляді обмеження волі терміном до трьох років. Автор законопроекту – депутат від фракції Партії регіонів Віталій Журавський.
З критикою цього закону вже виступила спілка журналістів, омбудсмен Валерія Лутковська, об'єднана опозиція, міжнародна організація «Репортери без кордонів» тощо.