Регіонал запевняє, що відеокамери з виборчих дільниць передадуть місцевій владі

Акценти
13 Листопада 2012, 08:56

"Ці ж веб-камери повинні будуть використані на наступних виборах", – сказав Забарський, уточнивши, що лінії інтернет-з'єднань демонтуватися не будуть, пише "Коммерсант-Украина".

"Якщо на дільницях, які в основному розташовувалися в середніх школах, були проведені лінії зв'язку, то вони залишаться на місцях", – заявив депутат.

У свою чергу постійний представник президента у Верховній раді Юрій Мірошниченко (Партія регіонів) не зміг точно сказати, чи буде організовано відеоспостереження на виборах президента України 2015 року.

"Все залежить від волі парламенту, який приймає подібні рішення. Деякі політики і політичні сили не зацікавлені в подібній прозорості", – сказав Мірошниченко.

Нагадаємо, реалізація проекту з організації онлайн-трансляції голосування з виборчих дільниць обійшлася державному бюджету в 993,6 млн грн.

У вересні голова Верховної ради Володимир Литвин на своїй сторінці в Facebook писав: "Прийнято рішення залишити відеокамери в школах для відеоспостереження. Та техніка, яка під час виборів була встановлена ​​в інших приміщеннях, перейде до шкіл".

12 листопада голова Комітету виборців України Олександр Черненко пообіцяв контролювати подальше використання купленого для проекту обладнання: "Ми перевіримо, де будуть знаходитися ноутбуки та веб-камери – вдома у директора школи, в школі або у голови сільради".

При цьому голова КВУ заявив, що, на його думку, трансляція голосування не завадила фальсифікації його результатів. "З самого початку було зрозуміло, що це авантюра", – сказав Черненко.

90